''TEK YÖNLÜ TRAFİK DÜZENLEMESİ DOLAYISIYLA ESNAF SIKINTI YAŞIYOR''

Atatürk Caddesini Koruma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Hüseyin Mursal, tek yönlü trafik düzenlemesi yapılan caddedeki esnafın büyük sıkıntı yaşadığını belirtti.
''TEK YÖNLÜ TRAFİK DÜZENLEMESİ DOLAYISIYLA ESNAF SIKINTI YAŞIYOR''
Mursal, Antakya Gazeteciler Cemiyeti'nde (AGC) düzenlediği basın toplantısında, kentin en önemli caddesinin güzel görünüme kavuşturulması için kurdukları dernek hakkında bilgi verdi.
     Temmuz ayında kurulan derneklerinin 33 üyesinin bulunduğunu ifade eden Mursal, amaçlarının Atatürk Caddesi'ni turistlerin beğeneceği bir yer haline getirmek olduğunu söyledi.
     Mevcut haliyle caddenin, çok düzensiz bir görünüme sahip olduğunu vurgulayan Mursal, ''Antakya Belediyesi tarafından tek yönlü trafik düzenlemesi yapılan caddemizdeki esnaf büyük sıkıntı yaşıyor. Bir zamanlar kentin en hareketli noktası olan caddemiz, yapılan düzenlemelerle kötü bir hale geldi. Artık esnaf siftah yapamadan kepenk kapatıyor'' diye konuştu.
     Mursal, caddenin eski günlerine kavuşması için esnafı bilgilendireceklerini ve gerekirse imza kampanyası düzenleyeceklerini kaydetti.