TEKİN CHP İL BAŞKANLIĞI NDA BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

 CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin  Antakya'da yaptığı açıklamalarında 30 Mart 2014 seçimlerinde Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini partisinin kazanacağını savundu. 
TEKİN CHP İL BAŞKANLIĞI NDA BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ
 Gürsel Tekin, tarafsız bir Alman kuruluşun yaptırdığı anket sonuçlarına göre de, Hatay, Adana,  Gaziantep ile Mersin'de AKP ile CHP seçim yarışında başa baş gidiyor. Gürsel Tekin dün geldiği Antakya'da, genel siyasetle ilgili olarak bir gazetecinin sorusuna cevaben Başbakan R.Tayyip Erdoğan'ın 9 Mayıs 2013 tarihinde, yani darbeden 15-20 gün önce Mısır Genelkurmay başkanı SİSİ ile Türkiye'de görüştüğünü de iddia etti.
 CHP'li Tekin, dün geldiği Antakya'da CHP il binasında gazetecilere açıklamalarında ekonomiye yönelik olarak halen Türkiye'de 1 milyon borçlunun haciz işlemiyle karşı karşıya kaldığını, 580.000 borçlunun da borcunu ödeyemediği için haciz işlemiyle karşı karşıya kaldığını kaydetti, ayrıca hükümetin 2014 yılında 270 cezaevi ve 340 yeni icra daireleri oluşturma kararının da zaten bu bilgileri doğruladığını savundu.
 CHP il binasındaki toplantıda, dış politikayla ilgili Türkiye'nin Suriye'deki kirli savaşın içine çekilmek istendiğini söyleyen CHP'li Tekin; 1 mart 2003 mart tezkeresinde  ABD'nin Irak'a müdahalesine izin vermeyen TBMM kararında oy kullanan 99 AKP'li milletvekiline de teşekkür ederek, “Bu 99 AK Partili vekil belki daha sonra milletvekili seçilememiştir ancak bu insanlar çocuklarına hesap verebilecek durumdadırlar. Nitekim Irak'ta 1,5 milyon insan hayatını kaybetmiştir. Bugün de Suriye'de yapılmak istenen çok farklı değildir” dedi.
 Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun  Adana'da “Savaşa Hayır” mitingine katılacağını bu amaçla kendisinin Hatay'a geldiğini söyleyen Gürsel Tekin, Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Çukurova meydanı mitinginde Türkiye ve Dünyaya önemli mesajlar vereceğini bildirdi.