TEKKEBAŞI MAHALLESİ ÇAĞMUR REZALETİ‏

<strong>Son 4 yıldır yazın tozu kışın &ccedil;ağmuruyla m&uuml;cadele eden Tekkebaşı Halkı&rsquo;nın sabrı gittik&ccedil;e taşıyor. &Ouml;zellikle yağışların olduğu g&uuml;nlerde ana yolun bir &ccedil;ağmur bataklığına d&ouml;n&uuml;şmesi mahalle halkını &ccedil;ileden &ccedil;ıkarıyor. Kaldırımların dahi doğru d&uuml;r&uuml;st olmadığı mahallede okula gidip gelen &ccedil;ocuklar okul zamanlarında s&uuml;rekli &ccedil;ağmurla boğuşuyorlar.&nbsp;</strong>
TEKKEBAŞI MAHALLESİ ÇAĞMUR REZALETİ‏
21. Yüzyılda ortaya çıkan bu utanç tablosuna dur demek isteyen ve çoğu esnaftan oluşan mahalle sakinleri bu duruma dur demek için mahallenin tamamına dikkat çekmek adına farklı noktalarda eylem düzenlediler. Oy isteyenler nerdeler?Yollara dökülen mahalle sakinlerinden esnaflar:”Yeter artık bıktık. Bu eziyeti daha ne kadar çekeceğiz! Biz projelere karşı değiliz ama bir proje halka hat safhada zarar veriyorsa bu proje göründüğü gibi sağlıklı uygulanmakmaktadır. Çocuklarımız okullara gidemiyor hergün eve üstleri başları çağmur içinde geliyorlar. Belediyelerden zaten umudu kestik. Merak ediyoruz eğitim sendikaları sadece merkezde bulunan okullara yönelik mi kurulmuşlar? Bizim çocuklarımızı neden sahiplenmiyorlar? Dışarıdan gelen misafirler bu rezaleti görünce artık mahallemize uğramak istemiyorlar. Hergün dükkanlarımızı temizlemekten bıktık. Sürekli müşterilere mahcup oluyoruz. Bu proje bize büyük bir zarar vermiştir. Yetkililere sesleniyoruz. Eğer bir çözüm üretilmezse bundan sonraki tepkilerimiz daha sert olacaktır. Antakya’da ve Samandağ merkezde ful hizmet görenlerle aynı vergiyi ödüyoruz. Biz hakkımız olanı istiyoruz. Bize bu şekilde zarar verilmesi kabul edilemez! Seçim günleri oy isteyenler nerdeler? Aynı zamanda Kaymakam ve Vali bu duruma çözüm üretilmesi için buraya gelip söz vermişlerdi. Lütfen sözlerini tutsunlar.” ifadeleri kullanılırken bir başka mahalle sakini Güven Kayıkçı:90’lı yıllara döndük”Yıl 2016 millet uzaya çıktı biz hala eskilere gidiyoruz 90’lı yıllara dönüyoruz. Üvey evlat muamelesi görmekten bıktık yetkililere hatırlatayım, bu mahallede insan yaşıyor. Burası uzayda yada çölde bir yer değil. Yetkililerin ayakabıları pırlanta gibi buyursunlar buraya gelsinler 100 metre yürümeye davet ediyorum. Yazık günah biz bunları hakketmiyoruz. Ezelden Chp’liyiz diye bunlar mı bize yakıştırılıyor. Tekebaşı yine CHP’den vazgeçmedi yine yüzde 80-90’larda bir oy oranı aldı. Ama karşılığına bakın! Hizmet yapılacaksa su şebekesi halka zarar verilmeden yapılsın. Mahallemizi temsil edenlerede sesleniyorum sesinizi çıkarın korkmayın sandalyeniz mevkiniz sarsılmaz sizi yerinizden almazlar. Sizi oraya halkımızın adına konuşmaya seçtilerse işinizi hakkıyla yapın! Kimsenin gıgı çıkmıyor. Muhtar ve yardımcıları, köy temsilcisi, meclis üyesi hepsi nerde! Gören duyan var mı? Hepimiz bu köyün evlatlarıyız.  Kulak verin ses olun! Ha yapamıyorsanızda korkuyorsanız çekilin yerinize halkının hakkını sesini duyuracak biri gelsin!”ifadelerini kullandı.
 
TEKKEBAŞI MAHALLESİ ÇAĞMUR REZALETİ‏ haberi 13 Ocak 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1365 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle