Temiz çevre sağlıklı yaşam için bisiklet turu

Hatay'da Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında ''Temiz çevre, sağlıklı yaşam için bisiklet turu'' düzenlendi.
Temiz çevre sağlıklı yaşam için bisiklet turu
 Hatay Vali Yardımcısı Orhan Mardinli, Özel Doğuş Okulları önünde başlayan etkinlikte yaptığı konuşmada, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün Çevre Haftası nedeniyle çok ciddi programlar hazırladığını, etkinliklerin ilk ayağı olan bisiklet turuna katılımın yoğun olmasının çok sevindirici olduğunu söyledi.
     Çevre bilincinin oluşması ve trafik sorununa bir nebze olsun çözüm üretmek adına bisiklet sporunun daha da gelişmesi gerektiğini ifade eden Mardinli, ''Yeni yetişen nesle bırakılacak en önemli miras temiz bir çevredir. Her bireyin çevreye ve doğaya saygılı olması gerekiyor. Tek bir ağacın kesilmesine dahi müsaade edilmemeli.
 Bunun yanında çok sayıda fidanı da toprakla buluşturmak son derece önemli. Bugün buraya gencinden yaşlısına temiz çevre ve sağlıklı yaşama dikkat çekmek için bir araya gelen herkese teşekkür ediyorum'' diye konuştu.
     Mardinli, konuşmasının ardından Özel Doğuş Okulları önünden başlayan, Şükrü Güçlü Köprüsü, Gündüz, Atatürk Caddeleri, Vali Göbeği, Orman İşletme Önü, İzzet Güçlü Caddesi, Köprü, İnönü Caddesi'ni takip ederek, başlangıç noktasında bitecek bisiklet turunun startını verdi.
     Etkinliğe, Antakya Çevre Koruma Derneği, Antakya Gönüllüleri Derneği, Antakya Bisikletçiler Derneği, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Bisikletliler Kulübü temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş da destek verdi.