TEMİZ ÇEVRE VE TEMİZ TOPLUM İÇİN EL ELE VERDİLER

Temiz bir çevre yaratmak ve çevre bilincini aşılamak amacıyla Antakya Belediyesi tarafından yürütülen temizlik çalışması ve kampanyalarına bir yenisi eklendi. 

TEMİZ ÇEVRE VE TEMİZ TOPLUM İÇİN EL ELE VERDİLER
Kentin çevre temizliği konusunda bugüne dek çöp saati uygulaması, eğitici tiyatro oyunları, fahri çevre müfettişi, yürüyüş ve kampanya gibi birçok çalışma gerçekleştiren Antakya Belediyesi, bu konuda farkındalık yaratmak, şehir insanının temizlik konusunda daha da bilinçlendirmek amacıyla sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliğine devam ediyor. Antakya Belediyesi, Kadın Girişimciler Derneği ve Antakya Yıldız Selahattin Mıstıkoğlu Kız Teknik ve Meslek Lisesi ortak bir çalışmaya imza attı. DSİ Parkında düzenlenen temizlik kampanyası etkinliğine Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Kadın Girişimciler Derneği Başkanı Dilek Karadeniz ve dernek üyeleri,  Antakya Yıldız Selahattin Mıstıkoğlu Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdürü Hatice Soydan Sarcan ve Asi’nin kızları öğrencileri katıldı. Şehrin çevre temizliğine katkı da bulunmak isteyen Kadın Girişimciler Derneği Üyeleri ile Antakya Yıldız Selahattin Mıstıkoğlu Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencileri, Antakya Belediyesi ile ortaklaşa yürütmeye başladıkları etkinlikle, vatandaşların şehri temiz tutmaları konusunda uyardılar ve örnek olmaya çalıştılar. Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, etkinliğe katılan Asi’nin kızları öğrencilere önemli mesajlar vererek, “Çevre temizliği konusunda duyarlı olmak zorundayız. Hastalıklar mikroplardan dolayı meydana gelir. Çöpler nedeni ile yaşanan kirlilik sonrasında oluşan mikropları yutmamız ve solumamız vücuda zarar veriyor. Özellikle yaşlılarımızı ve çocuklarımızı bu mikroplara karşı korumalıyız. Mikroplardan kurtulmanın yolu bulaşıcılığı önlemektir” dedi.
 
 Başkan Savaş, çöplerin poşetlere konmasını ve her gün 19:00 – 22:00 saatleri arasında sokak ve caddelerde bulunan çöp bidonlarına bırakılmasını istedi. Kadın Girişimciler Derneği Başkanı Dilek Karadeniz yaptığı konuşmada, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a çevreye karşı göstermiş olduğu duyarlı davranış ve çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, “Bizlerde KAGİD olarak her zaman çevre temizliği çalışmalarında belediyemizin yanında olacağız. Tüm sivil toplum kuruluşlarını, vatandaşlarımızı el ele vererek çevre konusunda duyarlı olmaya ve çalışmalar yapmaya davet ediyoruz” dedi. Antakya Yıldız Selahattin Mıstıkoğlu Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdürü Hatice Soydan Sarcan, “Temiz çevre ve temiz toplum” sloganı ile hareket ettiklerini belirterek, Asi’nin kızları ile birlikte şehrin temizliği konusunda her türlü temizlik kampanyasında severek görev alacaklarını ifade etti. Temizlik kampanyasına katılan Asi’nin Kızları vatandaşlara çevre bilincini aşılamak ve dikkat çekmek amacıyla el ilanları dağıttılar ve ellerindeki çöp poşetleri ile park içinde dolaşarak genel bir temizlik çalışması yaptılar. Etkinlik, vatandaşları çevreye karşı daha duyarlı olmaları konusunda uyaran Asi’nin kızlarının “Temiz çevre ve temiz toplum” şeklinde attığı slogan ile son buldu.