TERMİK SANTRALLERE KARŞI OMUZ OMUZA

 Erzin ilçesinde Özel bir şirketin 29 Temmuz Cuma günü Termik Santral için yapacağı ÇED toplantısı öncesi sivil toplum örgütleri bir araya gelerek toplantıyı afişlerle protesto etme kararı aldı.
TERMİK SANTRALLERE KARŞI OMUZ OMUZA
 Dörtyol Çevre Koruma Derneği, Erzin Çevre Koruma Derneği, Amanoslar Çevre Koruma ve Dayanışma Derneği (AÇED) ve Erzin Çevre Platformu yöneticileri, Dörtyol'da bir araya gelerek termik santrallere karşı sonuna kadar mücadele edeceklerini açıkladı.
     AÇED Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Sabri Özkan, 29 Temmuz Cuma günü özel bir şirketinin yapacağı Erzin Yeşilken Lisesi toplantı salonunda yapacağı ÇED bilgilendirme toplantısı öncesinde okul önünde toplanarak afişlerle, seslerini duyuracaklarını, bölgede Termik Santral istemediklerini söyledi.
 

     Siyaset gözetmeksizin bütün Dörtyol, Erzin, İskenderun ve çevre ilçeleri kendilerine destek olmaya davet eden Sabri Özkan ''Yaşanabilir temiz çevre istiyoruz, Dünyanın hiçbir yerinde Termik santrallerin yakınında yeni bir santral yoktur yapılacak olan 17 adet Termik Santral'le bölgemiz yaşanmaz hale gelecektir'' dedi.
     Bu arada, geçtiğimiz günlerde de şirketlerin Aşağı Burnaz köyündeki ÇED bilgilendirme toplantısı köylülerce protesto edilmişti. Konuşmacılar bölgeden uzaklaştırılmışlardı.