TERÖRİST DEĞİLİZ BİZ HATAYLIYIZ

Barış, kardeşlik ve hoşgörü kenti Hatay’ın sporseverleri olarak Göztepe maçında Hatayspor’a canı gönülden başarılar diliyoruz.

TERÖRİST DEĞİLİZ BİZ HATAYLIYIZ
Yıllardır centilmenlik içinde maç seyredilen Antakya Atatürk Stadyumunda son dönemlerde Hatay Emniyet Müdürlüğü tarafından alınan aşırı sert tedbirlerden rahatsız olduğumuzu kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz. İlimize yeni atanan Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, Hatay ilini bilmediği ve tanımadığı için farklı tedbirler aldığını düşünüyoruz. Hatay ili hakkında tecrübesiz olan Emniyet Müdürü yanlış yönlendiriliyor. Giresunspor maçında toma, akrep, panzer, zırhlı araç ve binlerce polis görevlisi ile alınan aşırı tedbir ortalığı daha germiştir. Stada gelen taraftarlar spor alanına değil de sanki savaş alanına gelmiş gibi bir ortamla karşılaşınca sinirleri gerildi. Ceza dolayısıyla seyircisiz Yeni Malatyaspor maçında bile 300-500 bayan ve çocuk seyirciye karşı binlerce polisle alınan tedbirleri de anlayamadık doğrusu. Ceza dolayısıyla stada seyirci alınmadı anladıkta semt pazarının üstüne niçin seyirci alınmadı. Keyfi karar ve işgüzarlık nedeniyle semt pazarının üstüne çıkamayan Hatayspor gönüllüleri, canları pahasına 6-7 katlı apartmanların çatılarına çıkarak ölümü göze alarak yine takımını destekledi. İçimizdeki Hatayspor sevgimizi kimse yasaklarla söndüremez. Sayın Uludağ’a tavsiyemiz, öncelikle kendisi sakin olsun, her önüne gelenle tartışmasın. Önceki emniyet müdürleri Hatay halkıyla ve taraftarlarla sıcak ilişki kurarak sorunları konuşarak çözerlerdi. Yüz asıklığı, soğuk tavırlar ve sert söylemlerle Hatayspor taraftarlarını sindiremezsiniz. Biz maiyetindeki memur değiliz. Emniyet Müdürü belki güneydoğuda görev yapmış olabilir. Teröristlerle mücadele etmiş olabilir ama buranın Hatay olduğunu hatırlatıyor ve sesli olarak haykırıyoruz: TERÖRİST DEĞİLİZ, BİZ HATAYLIYIZ
Son olarak şunu diyoruz çok sevdiğimiz sporsever Valimiz Sayın M.Celalettin Lekesiz’in bu konuya el atarak sorunu çözmesini arz ederiz.
Hatayspor Taraftarlar Derneği Yönetim Kurulu