TESKOMB Genel Başkanı Akgül Hatay da

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği  (TESKOMB)  Genel Başkanı A. Kadir Akgül Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği ( HESOB ) ziyaret etti.
TESKOMB Genel Başkanı Akgül Hatay da
HESOB' da gerçekleştirilen toplantıya, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Genel Başkanı Abdulkadir Akgül, Genel Başkan Vekili Bahri Şarlı, Antakya Belediye Başkan Yardımcısı H. İbrahim Yelkaya, Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Kadir Teksöz, Akbank ve Halk Bankası yetkilileri, Esnaf Odalarının Başkanları ve diğer davetliler katıldı.
Hatay Esnaf ve Sanatkar Odalar Birliğine gerçekleştirilen ziyarette konuşma yapan TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgöl şunları söyledi:
“Bir ülkede kriz olsun, doğal afetler bunun gibi bir sürü olaydan en fazla esnaf etkilenmektedir. Bugün komşularımızla olan problemlerimiz Ülke geneli olmakla birlikte en çok Antakya'yı etkilemiştir. Bu durumdan olumsuz etkilenen esnafımız için sabırla bekleyiş içine girdik. Suriye olayları tüm esnaflarımızı derinden etkiledi. Esnafımız sorunlarını hükümet nezdinde çözüm aramak isterken sorun daha da büyüdü. Çekilen krediler esnafa geri dönmemeye başladı. Bizler Türkiye' de nerde bir sıkıntı olursa olsun esnafımıza kefil olmaya çalıştık.
Hatay esnafının Suriye olayları karşısında nasıl olumsuz etkilendiğini, Hatay esnafı için neler yapabiliriz bunları yerinde görebilmek için, talepleri tespit edebilmek için buraya geldik. Esnaf ve sanatkarlar için ne yapmamız gerekiyorsa gerekeni yapacağız bu konuda da sizlerin fikirlerini almak için buradayız.” 
Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Birliği Başkanı Kadir Teksöz, TESKOMB Genel Başkanı Abdülkadir Akgül'e Hatay'ın ekonomik, sosyal ve kültürel durumundan bahsettikten sonra Hatay esnafının taleplerini dile getirdi.
Bu taleplere karşın TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgöl, Sadece Gaziantep, Urfa, Kilis ve Hatay'da özel olarak faizlerin indirimi talebinde bulunacağız. Kredilerde yapılandırma içine gitmemiz mümkün. Faizlerin belki tamamı silinebilir, ödenememesi durumunda devlet hazinesinden karşılayabiliriz” yanıtını verdi.