TFF Profesyonel Kurulu'ndan kulüplere ziyaret

 Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Kurulu, Güneydoğu ve Doğu Anadolu'da bulunan profesyonel kulüpleri ziyareti kapsamında Spor Toto 3. Lig 1. Grup takımlarından Kırıkhanspor'u ziyaret etti.
TFF Profesyonel Kurulu'ndan kulüplere ziyaret
 TFF İcra Kurulu Üyesi ve Profesyonel Kurul Başkanı Arif Koşar, Kırıkhanspor Kulüp Başkanı Halil Yılmaz ve kulüp yöneticilerini ziyaretinde yaptığı konuşmada, Türk futbolunun geleceği için mutlaka alt yapıya önem verilmesi gerektiğini söyledi.
     2. ve 3. Lig kulüplerinin gelirlerini yükseltmek için çalışmalar yaptıklarını ifade eden Koşar, bu kapsamda kulüpleri ziyaret ederek görüşlerini aldıklarını kaydetti.

     Kulüplerin gelirlerini kontrol altına alarak mutlaka kriterlere uymalarını sağlayacaklarını vurgulayan Koşar, ''Kulüplerimizin borç batağına saplanmaması için alt yapıya eğilmeleri şart. 6-9 ve 8-12 yaş gruplarında alt yapılar mutlaka kurulmalı ve buralara en iyi hocalar getirilmeli. Bunun yanı sıra sadece futbol eğitimi değil, günde birer saat olmak üzere İngilizce dersleri konulmalıdır. Bu sayede aileler çocuklarını seve seve alt yapılara getirip kayıtlarını yaptırırlar. Kariyerli hocalarla da bu çocuklar, ahlaklı, kültürlü ve sosyal aktivitesi gelişmiş birer futbolcu olarak yetişirler. Bu sayede de hem kulüpler kendi yetiştirdikleri futbolcuları oynatır, hem de Türk futbolunun geleceği kurtulur'' diye konuştu.
     Kırıkhanspor Kulüp Başkanı Yılmaz ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kaliteli hocaların alt yapıya gelmesinin büyük fayda sağlayacağını kaydetti.
     Daha sonra Koşar, Yılmaz'a federasyon tarafından hazırlanan çeşitli hediyeleri verdi.