THK 88 YAŞINDA

Türk Hava Kurumu’nun (THK) 88. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle THK Antakya Şube Başkanı Ahmet Şenkule ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu ve saygı duruşunda bulunuldu.
THK 88 YAŞINDA
THK Antakya Şube Başkanı Şenkule, günün anlam ve önemine değinerek yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:“THK; Cumhuriyetin ilanından 16 ay sonra 16 Şubat 1925 tarihinde Atatürk tarafından kurulmuş, gönlü tok, yurtsever milletinin maddi ve manevi desteğine dayanarak çalışan, sivil havacılıkla beraber askeri havacılığa da yardımcı olan bir eğitim kurumudur. THK şimdiye kadar 5720 uçak pilotu, 13350 planör pilotu, 96 bin paraşütçü, 116 bin model uçakçı ve binlerce yamaç paraşüt, yelken kanat ve balon pilotu yetiştirmiştir. 2012 yılında açılan model uçak kurslarında başarılı olan toplan 46 kursiyere sertifika verildi.
 Kurslarımız bu yılda devam edecektir.Ülkemizin pilot ihtiyacını karşılamak amacıyla 2011 yılında kurulan THK Havacılık ve Uzay İhtisas Üniversitesi’nde eğitim ve öğretim devam etmektedir. THK 28 yılda 132 orman yangını söndürmüş ve söndürmeye devam etmektedir. Son iki yılda 2 adet CL-215 yangın söndürme uçağı almıştır. THK bütün bu hizmetleri devlet bütçesinden ödenek almadan, kanunla verilen yetkiye dayanarak topladığı fitre-zekat ve kurban derilerinden hissesine düşen gelirle sürdürmektedir. Toplana gelirin; % 50’si Sosyal Yardımlaşma Vakfı’na, % 4’ü Kızılay’a, % 3’ü Çocuk Esirgeme Kurumuna, % 3’ü Diyanet Vakfı’na ve % 40’ı THK’ya verilmektedir.THK Antakya Şubesi 2012 yılında fitre-zekat ve kurban bayramında deri bedeli olarak 99 bin 831 TL toplamıştır. Bu konuda yardım ve desteğini esirgemeyen halkımıza ve yetkililere şükranlarımızı sunuyoruz.” Şenkule konuşmasında 12 Şubat 2013 tarihinde Tarsus üzerinde THK’ya ait Cesna tipi eğitim uçağı ile eğitim uçuşu yaparken şehit olan Pilot Murat Can’a Allah’tan rahmet ve yakınlarına başsağlığı dileklerinde bulundu. 
THK 88 YAŞINDA haberi 18 Şubat 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  159580 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle