THK'nın 87. kuruluş yıl dönümü .

Türk Hava Kurumu (THK) Antakya Şube Başkanı Ahmet Şenkule, 16 Şubat 1925'te kurulan Türk Teyyare Cemiyetinin 87. kuruluş yıl dönümünün kutlandığını belirtti.
THK'nın 87. kuruluş yıl dönümü .
 THK Hatay Şube Başkanı Şenkule ile yönetim kurulu üyeleri, THK'nın 87. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Cumhuriyet Alanı'ndaki Atatürk anıtına çelenk bıraktı.
     Şenkule, burada yaptığı konuşmada, Cumhuriyetin ilanından 16 ay sonra Mustafa Kemal Atatürk'ün talimatı ile kurulan Türk Teyyare Cemiyetinin 12 Haziran 1929'da Uluslararası Havacılık Federasyonu'na üye olduğunu, 1935'de de genel kurulun aldığı karar ile adının Türk Hava Kurumu olarak değiştirildiğini anımsattı.
     1935 yılından bugüne dek pilot yetiştiren THK Türkkuşu Uçuş Okulu'nun faaliyetlerine hızla devam ettiğini vurgulayan Şenkule, İstanbul ve İzmir'de açılan havacılık okullarıyla THK'nın, profesyonel havacılık konusunda daha büyük başarılara imza atacağını Türk halkına gösterdiğini kaydetti.
     Şenkule, Milli Eğitim Bakanlığı nezdinde başlatılan çalışmalarla model uçak, model roket ve radyo kontrollü model uçak kurslarının MEB ders dışı eğitim çalışmaları kapsamına alınmasının sağlandığını, her ile havacılık merkezi kurma çalışmalarında da önemli adımlar atıldığını ifade etti.