THY ve Türk Kızılayı'nın Kan Bağışı Kampanyası

Türk Hava Yolları (THY) ve Türk Kızılayı'nın ''Kan Bağışına Destek İçin Kolları Sıvadık'' sloganıyla yürüttüğü kampanya kapsamında, Antakya Arkeoloji Müzesi önünde kan bağışında bulunuldu.
THY ve Türk Kızılayı'nın Kan Bağışı Kampanyası
  THY Hatay Satış Müdürü Mehmet Murat Gürçay, ülkede son dönemlerde yaşanan kötü durumlardan sonra kan bağışının öneminin daha da öne çıktığı belirtti.
     Gürçay, THY olarak vatandaşların kan bağışı konusuna ilgilerini çektirmek için şehrin farklı yerlerine çeşitli afişler astıklarını ve el ilanları dağıttıklarını söyledi.
     Kan bağışı için THY personelinin yanı sıra vatandaşlara da ulaşmak için çalışma yaptıklarını ifade eden Gürçay, ''Hatay'daki vatandaşlarımız kan bağışı konusunda çok duyarlı olduğunu biliyoruz. Umarım bugün başlattığımız ve 28 Ekim tarihine kadar devam edecek olan kampanyamız kapsamında vatandaşlarımız rekor bir bağışta bulunur'' diye konuştu.

     Gürçay, kan bağışında bulunan vatandaşlara ayrıca sertifika verdiklerini de belirtti.
     İskenderun Kızılay Kan Bağışı Merkezi Doktoru Ahmet Günaydın da, THY'nin başlattığı kampanyadan dolayı çok mutlu olduklarını belirterek,
     Kızılay Kan Bağışı aracının hafta başından beri vatandaşların yaptığı kan bağışını kabul ettiğini kaydetti.
     Günaydın, Türkiye'de en fazla kan bağışında bulunan ilin Hatay olduğunu ve son iki günde 250 ünite kan topladıklarının altını çizdi.