Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Müzesi’nde İnceleme

Vali Lekesiz, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Müzesi’nde incelemelerde bulunarak, çalışmalar hakkında ilgililerden bilgi aldı.
Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Müzesi’nde İnceleme

İl Özel İdaresi bütçesinden ayrılan ödenekle kamulaştırılan ve tarihi dokusuna bağlı kalınarak restore edilen 22 odalı eski Antakya Evi, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Müzesi olarak kullanılmak üzere yakında hizmete açılıyor. 

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz, ilimizin defne bitkisi başta olmak üzere, tıbbi ve aromatik bitkiler açısından oldukça zengin bir il olduğunu, müzenin bu anlamda ilimiz için önemli bir hizmeti yerine getireceğini ifade etti. Lekesiz, Şehitler Mahallesi’nde bulunan müzede; 4 kapalı 1 açık sergi salonu, kütüphane, müzik ve drama atölyesi, el işleri atölyesi, mozaik atölyesi, resim atölyesi, konferans salonu, kafeterya, Konuk Evi ve müştemilatının yer aldığını kaydetti. İncelemelere İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muhittin Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek, İl Özel İdaresi’nden ilgililer ve restorasyon çalışmalarını yürüten özel firmanın temsilcileri katıldı.