TIP BAYRAMI KUTLANDI

 14 Mart Tıp Bayramı haftasını kutlamak amacıyla düzenlenen gece, Vali Lekesiz’in katılımıyla gerçekleşti.

TIP BAYRAMI KUTLANDI

İlk Tıp Bayramı 14 Mart 1919 yılında işgal altındaki İstanbul da tıp öğrencileri tarafından kutlandığını belirten  İl Sağlık Müdürü  Dr.Sebahattin Yılmaz, “Bu işgal hareketine tepki vermek için bu yolu seçen ve işgali kınayan öğrencilerin yurt savunmasındaki hassasiyetini gösteren bu önemli hareket daha sonraki yıllarda Türk bilim adamlarının tıp bilimine yaptıkları katkılarının teşvik edildiği, buluş ve çalışmaların ödüllendirildiği, tıbbi  hizmet verenlerin meselelerin tartışıldığı bir gün olarak, her yıl 14 Mart’ta düzenli bir şekilde 1976 dan bu yana kutlanmaya devam edilmiştir.” dedi.                                                                                 

Sağlık hizmetlerinin arzu edilen en üst seviyeye getirilmesi, sağlığımızın korunarak toplumsal mutluluk ve refahın sağlanması için hekimlerimiz ile diğer sağlık personelimizin, bu görevlerini yerine getirirken gösterdikleri gayret, fedakarlık ve özveri herkes tarafından bilinmektedir. Kutsal, saygın ve onurlu bu mesleği büyük bir özveriyle yerine getiren Hekimlerimiz başta olmak üzere ve sağlık hizmetlerini halkımıza ulaştırmada büyük bir özveri ile görev yapan tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutlar, başarılı çalışmalarının devamını dilerim.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Hatay Valisi Celalettin Lekesiz,” Sağlık hizmetlerinin insanın doğumundan ölümüne kadar en önemli hizmetlerin  başında geldiğini ifade ederek, “Bizler 'Her şeyin başı sağlık', 'Bir nefeslik sağlık dahi, devletli olmaktan daha değerlidir' diyen bir gelenekten geliyoruz. Madem ki her şey insan için, madem ki tüm kurum ve kuruluşlarımızın amacı insana hizmet etmek, o halde bu hizmetlerin en başında gelen Sağlık hizmetleri konusunda da en iyisini yapmalıyız.” dedi.Yapılan her şeyin insana hizmet için yapıldığını belirten Lekesiz, “İnsanlarımızın sağlığı ailesi için ne kadar önemliyse bizim için de o derece önemlidir. İnsanların en hassas olduğu nokta sağlıktır.Sağlık noktasında iletişimdeki dil, gerçekleşen hizmet ve daha sonraki aşamalarda sağlık çalışanlarımızın özenli ve duyarlı şekilde görevlerini yapması insanımıza verdiği önemi göstermektedir.”Lekesiz, daha iyi ve refah bir Türkiye’nin  oluşabilmesinin başında sağlık göstergeleri gelmektedir. Sağlık göstergelerimizin standartların üzerinde olmasında çalışanlarımızın ve yönetimin çalışmasının sonucudur. Bizde sağlık hizmetlerimizin en iyi şekilde gerçekleşebilmesi için çalışmaktayız.”açıklamasında bulundu.Sağlık hizmetleri devletin yaptığı hizmetler  içerisinde ayrı bir önemi olduğuna vurgu yapan Lekesiz, “İletişim dilinin kalitesinden tutun, müdahalenin süresi, ardından yapılan sağlık hizmetinin kalitesine kadar çok önemlidir. İnsanımızın devletine olan itimadını ya artacaktır ya da azaltıp başka ülke vatandaşı olmaya imrenir hale getirecektir.  Yapılan sağlık hizmeti, ‘Devletin vitrini’ denilebilecek hizmetler kategorisindedir. Bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da, bu hizmetlerin, vatandaşımızın devletine olan güven duygusunu daha da güçlendirecek hizmetler kategorisinde olduğunun bilinciyle en üst düzeyde vermeye devam edeceğiz.”diye konuştu.Yılın doktoru  seçilen Erol Numanoğlu’na plaketini Lekesiz verdiği gece, plaket töreni ve pasta kesim merasiminin ardından Türk Halk Müziği korosunun söylediği şarkılarla sona erdi.Gerçekleşen geceye, Halk Sağlığı Müdürü Ümit Tiryaki ve Hatay İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Ömer Akın ve çok sayıda sağlık çalışanı katıldı.

 

TIP BAYRAMI KUTLANDI haberi 19 Mart 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  25365 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle