TIP RADYOLOJİ PANELİ

 Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, tıp alanında yaşanan değişim ve gelişmelerin dikkatle takip edilmesi gerektiğini söyledi.
TIP RADYOLOJİ PANELİ
Güder, MKÜ Tayfur Sökmen Yerleşkesi Atatürk Konferans Salonu'nda düzenlenen ''Tıp Radyoloji Paneli''nde yaptığı konuşmada, tıp alanında çok hızlı ve durmayan bir değişim yaşandığını, bir çok hastalığın tanı ve tedavisinin bu değişimlerle beraber değiştiğini ifade etti.
     MKÜ Tıp Fakültesi Radyoloji Ana Bilim Dalı Kurusu Prof Dr. Ertuğrul Eğilmez'in emekliliğe ayrılmasından dolayı ilk defa bir akademik tören hazırlandığını belirten Güder, bu kapsamda hepsi radyoloji alanında söz sahibi öğretim üyelerinin bu törene katılmasıyla hem kendisini hem de kurumu onurlandırdıklarını kaydetti.
 
     Güder, MKÜ tarihinde de bir ilk olma bu etkinliğin çok önemli olduğunu belirterek şunları kaydetti:
     ''Meslek hayatını başarılarla tamamlayan ve her yönüyle örnek bir hayatı ola Eğilmez'in herkese nasip olmayacak bir şekilde sonlandırmasının gururunu yaşıyoruz. Meslek yaşamı boyunca bir çok başarılar elde eden ve bir çok akademik kitapları ve makaleleri bulunan Eğilmez, MKÜ Tıp Fakültesi Radyoloji Ana Bilim Dalı'nın kurucusu ve geliştiricisi konumundadır. Kitapları ve makaleleri yeni yetişen akademisyenlere ve öğrencilere yol gösterecektir. Eğilmez'in bu dönemden sonra da tecrübe ve birikimlerinden faydalanacağımızın sözünü aldık.''
     Henüz genç bir hastane olmasına rağmen MKÜ Araştırma Hastanesi'nin önemli başarılara elde ettiğini belirten Güder, ''Daha önce bir çok hasta Adana, Gaziantep, Ankara ve İstanbul gibi kentlere tedavi olmak için giderdi. Fakat hastanemizin attığı başarılı adımlar sonucu bir çok hasta artık bizi tercih ediyor. Bunun yanında Ortadoğu ülkelerinden bir çok kişi sağlık ihtiyacı için Tıp Fakültemizi tercih ediyor'' dedi.

     Açılış Konuşmalarının ardından Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Türkiye Radyoloji Derneği Başkanı Prof Dr. Okan Akhan ''Perkütan Kist Hidatik Tedavisi'', İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Orhan Oyar da ''Akciğer Grafitilerinin Değerlendirilmesi'' adlı sunumlarını yaptılar.
     Panele ayrıca Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesİ, Prof. Dr. Dinç Özaksoy, Hacettepe Üniversitesi Emekli Öğretim Üyesi Prof Dr. Aytekin Besim de Radyoloji alanında yaşanan gelişmeler ile ilgili birer konuşma yaptı.
     Panelin ardından, MKÜ Rektörü Güder, Prof. Dr. Eğilmez'e katkılarıdan dolayı plaket ve çiçek verdi.
TIP RADYOLOJİ PANELİ haberi 24 Eyl 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  133490 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle