Tırların Türkiye'ye gelişi sürüyor

Suriye'nin Bab el-Hava Sınır Kapısı yakınlarında önceki gün Suriye ordusu ile muhalifler arasında çıkan çatışmanın ardından yağmalanan Türk tırlarının Türkiye'ye gelişi sürüyor.
Tırların Türkiye'ye gelişi sürüyor
  Tır sürücü Ahmet Saz, olaylarda yağmalanan tırını Suriye'nin sınır kapısından alarak, Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye getirdi.
     Saz, Suriye'ye pirinç taşıdığını, Suriye tarafında aracının yağmalandığını anlattı.
     Tırındaki 25 tonluk pirincin alındığını ifade eden Saz, ''Tampon bölgede aracımdaki yükleri Suriye plakalı tıra yükleyecektik. Ancak beklediğim araç gelmediği ve Bab el-Hava Sınır Kapısı kapalı olduğu için tırı bırakarak geri döndüm. Suriye ordusu ile muhalifler arasında çıkan çatışmanın ardından tırımı almak için gittiğimde, yağmalandığını ve içerisindeki pirinçlerin alındığını gördüm. Tırımdaki klima, teyp, motor aksesuarları da sökülmüş'' diye konuştu.
 
     Tırında işe yarar hiç bir parçanın kalmadığını belirten Saz, Suriye tarafında kendilerine ait 4 hasarlı tırın daha bulunduğunu, onları da önümüzdeki günlerde getireceklerini kaydetti.
     Yağmalanmış tır Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan bir başka tır tarafından çekilerek Türkiye'ye getirilirken, tıra çok sayıda mermi isabet ettiği görüldü.