TKDK Çalışmalarına devam edecek...

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Hatay İl Koordinatörü Savaş Özgürsoy, 1 Eylül 30 Kasım tarihleri arasında proje başvurularını kabul edeceklerini açıkladı.
TKDK Çalışmalarına devam edecek...
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Hatay İl Koordinatörü Savaş Özgürsoy, 1 Eylül 30 Kasım tarihleri arasında proje başvurularını kabul edeceklerini açıkladı.
 
Özgürsoy yaptığı yazılı açıklamada 4 Temmuz 2010 tarihinde Hatay İl Koordinatörlüğünün resmen hizmet vermeye başladığını belirterek, “Söz konusu sürece yönelik olarak; kurumumuz ve Hatay ilinde desteklenecek faaliyet alanları hakkında bilgilendirme yapmak amacıyla, Antakya Ottoman Palace Otelde 605 davetlinin katılımıyla lansman toplantısı yapmıştır. İlçelerde tanıtım çalışmaları tamam Kurum olarak hizmete girdikleri günden bu yana hız kesmeden tanıtım ve bilgilendirme toplantılarına devam ettiklerini belirten Özgürsoy, “Bu kapsamda Antakya merkez ve 11 ilçe merkezinde tanıtım ve bilgilendirme toplantılarını gerçekleştirmiştir. 22 Temmuz’da merkez ilçe ve ilçelerde yaptıkları bilgilendirme toplantılarını tamamladık.
 
Kurumumuz ayrı zamanda Hatay ilindeki ilgili kurum, kuruluş ve sivil toplum kuruluşları ile karşılıklı görüş alış verişi, değerlendirme, tanıtım ve bilgilendirme toplantıları da organize etmiştir” dedi. Kurumları da bilgilendirdik Bu çerçevede, Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’ in Hatay il Koordinatörlüğüne bir çalışma ziyareti gerçekleştirdiğini de hatırlatan Özgürsoy, “Diğer taraftan koordinatörlüğümüz, İl genel Meclisi, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Hatay Esnaf Ve Sanatkârlar Odası (HESOB), Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler, Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı (TOSYÖV) ve ilgili sivil toplum kuruluşları ile tanıtım ve bilgilendirme toplantıları düzenlemiştir” dedi.
 
İlçe ve köylerde tanıtım Tanıtım ve bilgilendirme toplantılarına il, ilçe ve köy düzeyinde devam ettiklerini belirten Özgürsoy, “Koordinatörlüğümüz 35 Belde ile 150 köy toplantısını Ağustos ayının sonuna kadar tamamlamış olacaktır. Ayrıca Hatay ili geneline billboard ve afiş çalışması yapılmıştır.
 
Hatay ili resmi kurumlarının ve ilgili sivil toplum kuruluşlarının internet sitelerinde ve ilan panolarında yayınlanmak üzere kurumun faaliyetleri ile ilgili tanıtım ve bilgilendirme materyalleri ilgili kurum ve kuruluşlara gönderilmiştir” dedi.
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Hatay İl Koordinatörlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada yaptıkları faaliyetler hakkında kamuoyunu bilgilendirmede bulundu.
TKDK’nın faaliyet raporunda şu bilgilere yer verildi: “Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kurum Başkanı Kerem Akgündüz, Milletvekilleri, Hatay Valisi ve çok sayıda davetlinin katılımı ile İl Koordinatörlüğü hizmet binası açılışı yapıldı. Ardından Kurumumuz ve Hatay ilinde desteklenecek faaliyet alanları hakkında bilgilendirme yapmak amacıyla, Antakya Ottoman Palace Otelde 605 davetlinin katılımıyla lansman toplantısı yapılmıştır.
TKDK Hatay İl Koordinatörlüğü, hız kesmeden tanıtım ve bilgilendirme toplantılarına devam etmiş olup, bu kapsamda Antakya merkez ve 11 ilçe merkezinde tanıtım ve bilgilendirme toplantılarını gerçekleştirmiştir.  Buna göre,  7 Temmuz İskenderun, 8 Temmuz Erzin, 9 Temmuz Dörtyol, 12 Temmuz Hassa, 13 Temmuz Altınözü, 14 Temmuz Yayladağı, 15 Temmuz Samandağ, 19 Temmuz Belen, 20 Temmuz Kumlu, 21 Temmuz Reyhanlı, 22 Temmuz Kırıkhan’da tanıtım ve bilgilendirme toplantılarını tamamlamıştır. TKDK Hatay İl Koordinatörlüğü aynı zamanda Hatay ilindeki ilgili kurum, kuruluş ve sivil toplum kuruluşları ile karşılıklı görüş alış verişi, değerlendirme, tanıtım ve bilgilendirme toplantıları da organize etmiştir.
Bu çerçevede, Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz Hatay il Koordinatörlüğüne bir çalışma ziyareti gerçekleştirmiştir. Diğer taraftan TKDK Hatay İl Koordinatörlüğü;  İl genel Meclisi, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Hatay Esnaf Ve Sanatkârlar Odası (HESOB), Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler, Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı (TOSYÖV) ve ilgili sivil toplum kuruluşları ile tanıtım ve bilgilendirme toplantıları düzenlemiştir.
Tanıtım ve bilgilendirme toplantılarına il, ilçe ve köy düzeyinde devam eden TKDK Hatay İl Koordinatörlüğü, 35 Belde ile 150 köy toplantısını Ağustos ayının sonuna kadar tamamlamış olacaktır.
Ayrıca Hatay ili geneline billboard ve afiş çalışması yapılmıştır. Hatay ili resmi kurumlarının ve ilgili sivil toplum kuruluşlarının internet sitelerinde ve ilan panolarında yayınlanmak üzere kurumun faaliyetleri ile ilgili tanıtım ve bilgilendirme materyalleri ilgili kurum ve kuruluşlara gönderilmiştir.”