TKDK HATAY İL KOORDİNATÖRÜ ÖZGÜRSOY:

TKDK HATAY İL KOORDİNATÖRÜ ÖZGÜRSOY: -''DOĞAKA'YA İKİNCİ PROJE BAŞVURUSUNDA BULUNDUK'
TKDK HATAY İL KOORDİNATÖRÜ ÖZGÜRSOY:
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Hatay İl Koordinatörü Savaş Özgürsoy, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı'na (DOĞAKA) ikinci proje başvurusunda bulunduklarını bildirdi. 
     Özgürsoy, yaptığı yazılı açıklamada, ''Doğrudan Faaliyet Desteği'' hibe programı proje çağrısı kapsamında hazırladıkları ''AB üyesi ülkelerin SAPARD deneyimlerinin paylaşılması'' konulu projeyi DOĞAKA'ya teslim ettiklerini belirtti. 
     Projeye hibe desteği alınması halinde, SAPARD'ın Tarım ve Kırsal Kalkınma Özel Katılım Programı uygulamalarının yerinde araştırılmasına dönük çalışma yürüteceklerini ifade eden Özgürsoy, şöyle devam etti: 
     ''DOĞAKA'ya ikinci proje başvurusunda bulunduk. Hatay için geliştirilebilecek yeni önerilerin ortaya çıkarılabilmesine çalışıyoruz. Elde edilecek sonuçlar da hem ilimizin kurumsal akreditasyonu hem de ülkemiz açısından faydalı olacağına inanıyoruz.'' 
     Özgürsoy, projenin hayata geçmesi halinde ulaşılacak sonuçların bir rapor halinde, merkezi Brüksel'de bulunan AB Kırsal Kalkınma Genel Müdürlüğü, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, TKDK Başkanlığı, 19 il koordinatörlüğü ile başta Hatay Valiliği olmak üzere kentteki ilgili kurum ve kuruluşlarla paylaşılacağını belirtti.