TKDK İL KOORDİNATÖRÜ ÖZGÜRSOY: ''KENTİMİZİN KATILIM ÖNCESİ YARDIM ARACI FONLARINDAN DAHA ÇOK YARARLANMASINI AMAÇLIYORUZ'

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörü Savaş Özgürsoy, kentin katılım öncesi yardım aracı fonlarından daha çok yararlanmayı amaçladıklarını belirtti.
TKDK İL KOORDİNATÖRÜ ÖZGÜRSOY: ''KENTİMİZİN KATILIM ÖNCESİ YARDIM ARACI FONLARINDAN DAHA ÇOK YARARLANMASINI AMAÇLIYORUZ'
Özgürsoy, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı'nın (DOĞAKA) doğrudan faaliyet desteği kapsamında yürüttüğü ''Avrupa Birliği (AB) Üyesi Ülkelerin Deneyimlerinin Paylaşılması'' projesinin kapanış toplantısında yaptığı konuşmada, Çek Cumhuriyeti ve Macaristan Ödeme Ajanslarıyla işbirliği içerisinde olduklarını kaydetti.
     Projeyle Hatay'ın tarım ve kırsal alanda ekonomik faaliyet yürüten kesimlerine daha hizmet götürmeyi istediklerini ifade eden Özgürsoy, kentin katılım öncesi yardım aracı fonlarından daha çok yararlanmasını amaçladıklarını belirtti.
     Nisan ayında AB komisyonu denetçileri tarafından yapılacak olan yetki devrine ilişkin hazırlık çalışmalarının aralıksız devam ettiğini vurgulayan Özgürsoy, sürecin başarılı bir şekilde geçmesine DOĞAKA işbirliğiyle yürüttükleri projenin büyük katkı sağlayacağını kaydetti.
     Konuşmaların ardından, proje kapsamında yapılan faaliyetlerin Hatay'a yapacağı katkıların yer aldığı sunum gerçekleştirildi.
     Toplantıya DOĞAKA Genel Sekreteri Erdoğan Serdengeçti ve ajans uzmanları katıldı.