TKDK’DAN YATIRIMLARA HİBE DESTEĞİ

Tarım ve Orman Bakanlığının ilgili kuruluşu olanTarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Hatay İl Koordinatörlüğü 2019 yılında kırsal kalkınma destekleri kapsamında başvurusu alınan ve TKDK tarafından olumlu olarak değerlendirilen proje sahipleri ile 110 Milyon TL’lik yatırım sözleşmeleri imzalanmaya devam ediyor.

Konuyla ilgili, İl Koordinatörü Dr. Savaş Özgürsoy 2019 yılı içerisinde çıkılan proje çağrılarında olumlu olarak kabul edilen  yatırımlarıntamamlanmasıyla,TKDK’nındesteklediği sektörlerde sağladığı hibe olanaklarına ek olarak sağladığı  KDV, ÖTV, Gelir ve Kurumlar Vergisi muafiyetleriyle birlikte yaklaşık 110 milyon TL’lik yatırımın 83 milyon TLkısmının kurum tarafından destekleneceğini belirtti.

TKDK İl koordinatörü Özgürsoy,büyük çoğunluğunun 2020 yılı içerisinde tamamlanacağı değerlendirilen yatırımlar; İnşaat, Makine - Ekipman alımı, Soğutmalı araç destekleri kapsamında olup, sektörel dağılımına bakıldığında;Meyve-Sebze işleme tesisleri veSoğuk Hava Depoları, Et ve Süt işleme tesisleri ile Soğutmalı (frigorifik) Taşıma Araçlarının alımı, Hayvancılık yatırımları,Kırsal Turizm, Yöresel Ürünler kapsamında Zeytinyağı ve Prina üretim tesisleri,Künefe Üretimi ile Tıbbi Aromatik Bitki Serası gibi farklı sektörlerde yapılacak yatırımları içermektedir.

Halihazırda yatırım ve sözleşme süreci devam ederken aynı zamanda 9. Çağrı Proje Kabul döneminin dedevam ettiğini sözlerine ekleyen Dr. Savaş Özgürsoy;  Toplam 158 Milyon Avro Bütçeli olanIPARD programı kapsamındaHatay’lı yatırımcılar tarafından yeni yatırım projelerinin hazırlanmaya devam ettiğini belirterek,tüm yatırımcıları TKDK’ya  proje sunmaya davet ediyoruz dedi.

Ayrıntılı bilgi için https://www.tkdk.gov.tr’ yi ziyaret edebilir, 444 85 35 nolu Yardım Masası hattını ya da 0326 225 12 23-33  nolu telefonları  arayabilirsiniz

TKDK’DAN YATIRIMLARA HİBE DESTEĞİ haberi 30 Haziran 2020 15:19 tarihinde FirmaRehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay / Antakya muhabirimiz Mehmet Katırcıoğlu tarafından  64 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından beğenilmemiştir.
Haberi Beğendiniz mi?
Okunma
Kategori
Şehir
TKDK’DAN YATIRIMLARA HİBE DESTEĞİ haberi, Hatay Antakya Yerel Haberleri hatay ili antakya ilçesi mahallesinde Yerel kategorisinde yer almakta olup 2020 yılı içerisinde 64 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Tkdk’Dan+Yatırımlara+Hibe+Desteği Haberin+Detayları+için+Tıklayın!
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş ve Oy Ver!