TKHK Başkanı'na Ziyaret

Türk Sağlık-Sen Genel Merkezi olarak Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Sayın Uzm. Dr. Zafer Çukurova'yı ziyaret ettik.

TKHK Başkanı'na Ziyaret

Ziyarette sağlık çalışanlarının talepleri ve sorunları dile getirildi.Çukurova: Birlik Bazında Döner Sermaye Uygulamasına Geçilebilir.Ziyaretimizde sağlık çalışanlarının döner sermayelerinin emekliliğe yansıtılmaması nedeniyle büyük bir mağduriyet yaşadıklarını ayrıca performans ödemelerinin çok düşük kaldığını kaydederek bu konuda bir düzenleme yapılması gerektiğine dikkat çektik. Kurum Başkanı Çukurova'da bu konuda çalışanların döner sermayelerin emekliliğe yansıtılması taleplerinin haklı olduğuna dikkat çekerek çalışanların mutlu olmadığı bir sistemde hizmette aksamalar olacağını belirtti. Döner sermaye ödemeleri ile ilgili çalışma başlattıklarını kaydeden Çukurova birlik bazında döner sermaye uygulamasına geçilebileceğini kaydetti.Yıpranma Payı İle İlgili Yıl Sonunda Teklif Hazır Olur Ayrıca sağlık çalışanlarının yıpranma payının yasalaşmasını beklediklerini kaydederek sağlık hizmetlerinde görev alan tüm çalışanların bu haktan yararlanmasını istediklerini kaydettik.Yıpranma payı ile ilgili düzenlemenin bitmek üzere olduğunu kaydeden Kurum Başkanı Çukurova yıl bitmeden bir kanun teklifinin oluşturulacağını, tüm çalışanlara yıpranma payı verilmesinin öngörüldüğünü kaydetti.Lisans Tamamlama İçin Uğraşıyoruz Konu ile yakından takipçi olduğunu belirten Türk Sağlık-Sen Hatay Şube Başkanı-Türkiye Kamu-Sen Hatay İl Temsilcisi Sayın hayrettin ŞAHİN Genel Merkez önderliğindeki ziyaretimizde lisans tamamlamanın yasa tasarısında yer aldığını fakat asıl önemli olanın YÖK ve Sağlık bakanlığı arasında protokolün imzalanması olduğunu kaydederek çalışanların bekledikleri bu durumun bir an önce hayata geçmesini talep ettiklerini bildirdi. Kurum Başkanı Çukurova'da bu konuda çalışmaların yapıldığını belirterek bu konuda uğraşıldığını ifade etti.Hayrettin ŞAHİN ayrıca ziyarette kurum ile sivil toplum arasında değerlendirme toplantıları yapılarak fikir alışverişinde bulunmasını talep ettiklerini belirtti. Bu türden bir ilişkinin doğru bilgilendirme ve çalışanların taleplerinin karşılık bulması adına çok önemli olduğunu kaydetti. Kurum Başkanı Zafer Çukurova'da bu tür toplantıları yapmaktan memnuniyet duyacaklarını söyledi.Ziyaretin sonunda Türk Sağlık-Sen  tarafından sendikamızın yayın organları ve günün anısına nostaljik bir radyo Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Zafer Çukurova'ya takdim edildi.

Hayrettin ŞAHİN

Türkiye Kamu-Sen Hatay İl Temsilcisi

Türk Sağlık-Sen Hatay Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı

TKHK Başkanı'na Ziyaret haberi 10 Kasım 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  17715 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle