TKP'den gergin il binası açılışı.

Türkiye Komünist Partisi'nin, Saray caddesindeki il binası açılış töreni gergin atmosferde gerçekleştirildi.
TKP'den gergin il binası açılışı.
Partililerin Ulus alanında yapılan basın açıklaması ardından ellerinde pankartlarla toplu halde, sloganlar atarak il binasına yürümek istemesi polis engeline takıldı. 
Türkülerle halaylarla başlayan il binası açılışında, yürüyüş engeli ardından polis ile partililer arasında gergin anlar yaşandı. Elinde gaz bombalarını hazır eden polis, yürüyüş yasağını hatırlatarak bu görüşünden taviz vermedi. Partililer dağılarak il binası önüne gitti, gerginlik sona erdi.
Bina açılışı için Saray caddesinde bir araya gelen partililer, sloganlarla AKP hükümetini eleştiri yağmuruna tuttu.
 TKP MYK üyesi Erkan Baş yaptığı konuşmada, Türkiye'nin her geçen gün biraz daha karanlığa sürüklendiğini söyledi. Türkiye Komünist Partisi Merkez Komitesi adına yiğit Antakya halkını selamladığını belirten Baş, “Bu mutlu günümüzü hep beraber kutlamak Antakya'ya yakışır bir biçimde sokaklarda kutlamak gerektiğini düşündük. Türkiye Komünist Partisi Antakya ile daha güçlü. Mücadelemizi dünyanın dört bir tarafındaki barış yanlılarına taşıyacağız” dedi. 
Baş konuşmasında, Suriye ile savaşmayacaklarının mesajını vererek, ABD'de yapılacak seçimlerin, oradan gelecek emirlerin beklendiğini söyledi ve “Türkiye ABD'den yönetilemez. Onlar istiyor diye biz kardeşimiz Suriye ile savaşmayacağız” dedi.