TOBB HATAY KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU BAŞKANI GÜL

TOBB HATAY KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU BAŞKANI GÜL: -''ÇAĞIMIZ BİLİMSEL VE TEKNOLOJİK GELİŞMELER ÇAĞI''
TOBB HATAY KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU BAŞKANI GÜL
TOBB Hatay Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Gülay Gül, çağımızın, bilimsel ve teknolojik gelişmeler çağı olduğunu belirtti.
     Gül, yaptığı yazılı açıklamada, çağdaş dünyanın ekonomik sorunlarını çözümleyecek anahtar kavramlarından birinin de verimlilik olduğuna dikkati çekti.
     Verimliliğin, günümüzde kalkınmanın, kalkınmış ülke ya da toplum olmanın en şaşmaz ölçütlerinden biri olarak kabul edildiğini belirten Gül, şöyle devam etti:
     ''Aynı zamanda verimlilik, kalkınmanın itici gücüdür. Verimliliğin artması, insanoğluna, içinde yaşadığı doğayı ve toplumu kontrol etme, bu kontrolü günden güne genişletme gücü verir.
     Günümüz dünyasında ürünlerin tasarımı ve bileşimi her zaman aynı kalmaz. Sık sık gözden geçirilir ve birtakım değişiklikler yapılır. Eğer bu değişiklikler imalatı kolaylaştırıcı, maliyeti düşürücü, üretim akışını hızlandırıcı nitelikte ise verimlilik artar.
     Çağımız, bilimsel ve teknolojik gelişmeler çağı. Bu gelişmeler, üretim sürecinde ve üretim tekniklerinde yeniliklere yol açmaktadır. Bunlar da verimliliği doğrudan etkileyen faktörler. Bilimsel ve teknolojik gelişmelere ayak uydurabildiğimiz sürece, verimlilik artışında geri kalmaktan kurtulabiliriz.''
     Gül, verimliliğin artırılmasına fabrikada, büroda ve tarlada işveren ve işçi olarak çalışan herkesin katkısını gerektiğini belirtti