Toplum Yararına İşbirliği Protokolü

<span style="background-color:rgb(247, 242, 242); color:rgb(34, 34, 34); font-family:ubuntu,sans-serif; font-size:13px">Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik M&uuml;d&uuml;rl&uuml;ğ&uuml; ile &Uuml;niversitemiz arasında denetimli serbestlik altında bulunan y&uuml;k&uuml;ml&uuml;lerin topluma kazandırılması ve kamuya yararlı bir işte &ccedil;alıştırılması kapsamında yapılacak faaliyetlerinin y&uuml;r&uuml;t&uuml;lmesi kapsamında rekt&ouml;rl&uuml;k makamında protokol imzalandı.</span>
Toplum Yararına İşbirliği Protokolü
Protokol; Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörlüğü adına Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya,  Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı adına İnfaz ve Denetimli Serbestlik Hizmetlerinden Sorumlu Cumhuriyet Savcısı Atalay Aygeç ve Denetimli Serbestlik Müdürü Ahmet Güneyli'nin katılımıyla imzalandı.Protokol kapsamında; Mustafa Kemal Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ile birlikte yükümlülerin eğitim ve iyileştirme çalışmalarının yürütülmesi, yükümlülere farkındalıklarını artıracak seminerlerin düzenlenmesi, ayrıca yükümlülerin meslek edinmelerine yönelik kurslar verilmesi; Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından ise üniversite gençlerine yönelik sigara, alkol ve madde kullanımının zararları ile ilgili programlar düzenlenmesi, öfke kontrolü ve stresle başa çıkmanın yolları ile ilgili seminer ve programlar düzenlenmesi amaçlanıyor.
Denetimli serbestlik içerisinde SODES kapsamında yürütülmekte olan ‘Huzurlu Kadın Huzurlu Toplum Projesi’ndeki mağdur ve ihtiyaç sahibi ailelere yönelik ne gibi çalışmalar ve katkılar sağlanacağı da toplantının gündem konusunu oluşturdu.
Rektör Kaya ve Cumhuriyet Savcısı Aygeç’in isteği üzerine, Mustafa Kemal Üniversitesi yerleşkesinde ve bağlı birimlerinde kamu yararına ücretsiz yükümlü çalıştırma hizmetinin daha aktif uygulanması konusu da gündeme getirildi.Toplantıda Üniversitemiz Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ömer Eren, Hatay Denetimli Serbestlik Uzmanları; Psikolog Zehra Aslan, Sosyolog Seher Güneş ve Öğretmen Yusuf Kılboz da hazır bulundu.