TOROSLAR EDAŞ HATAY İLİNDE TRAFOLARI YENİLİYOR‏

<strong><em>Toroslar EDAŞ, Hatay&rsquo;da s&uuml;rd&uuml;r&uuml;lebilir enerji sağlanabilmesi amacıyla 35 yıllık elektrik şebekelerinin yenilenmesi i&ccedil;in trafo değişim &ccedil;alışmalarını s&uuml;rd&uuml;r&uuml;yor. Kış koşulları nedeniyle yaşanan krizin ardından Hatay&rsquo;ın İskenderun, Belen ve Arsuz il&ccedil;elerinde alt yapı yatırım &ccedil;alışmaları aralıksız devam ediyor.</em></strong>
TOROSLAR EDAŞ HATAY İLİNDE TRAFOLARI YENİLİYOR‏

Toroslar EDAŞ, Hatay’daki 35 yıllık elektrik şebekesini yenileme çalışmalarına, kış nedeniyle yaşanan olumsuz hava koşullarına rağmen devam ediyor. Hatay’da kötü hava nedeniyle yaşanan elektrik kesintileri ve arızalarının ardından İskenderun, Belen ve Arsuz ilçelerinde bakım ve onarım çalışmaları sürdürülüyor.Hatay’ın İskenderun İlçesi’nde; Denizciler Mahallesi, Akdeniz Cami karşısı, Barbaros Mahallesi Yeni Postane yanı trafosu, Mustafa Kemal Mahallesi Mimar Sinan Bulvarı Uydu Kent Sitesi Karşısı ve Dumlupınar Mahallesi’nde mevcut trafo kapasiteleri yükseltilerek yenilendi. Ayrıca bu bölgelerde Alçak Gerilim panoları değiştirilerek şebeke bakımı yapıldı.Kocatepe Mahallesi 375 Sokakta trafo tesis çalışması ve Barbaros Mahallesi Emine Çarmıklı Okulu yanındaki trafo değişim çalışması devam ediyor.Belen İlçesi’nde Güzelyayla bölgesine ilave 30 direkli enerji hattı tesis edilirken, Arsuz İlçesi’nde Pirinçlik Mahallesi’nde arızalara daha hızlı müdahale edebilmek için yol kenarına yeni 2 km enerji hattı ilavesi tesis edildi. Karaağaç Mahallesi Çamlıyer’de mevcut trafo yenisi ile değiştirildi.Toroslar EDAŞ, Hatay ve çevresinde planlı bakım çalışmalarını da aralıksız sürdürüyor. 2015 Aralık ayı içinde İskenderun, Belen ve Arsuz ilçelerinde toplam 600 bin TL tutarında bütçe ile bakım çalışmaları yapıldı. Bu çalışmalarda, toplam 8.5 km uzunluğundaki hatta bakım çalışması yapılırken, 6 adet trafoda kapasite artış çalışması başlatıldı. Bunun dışında muhtelif şebeke ekipmanlarında yenileme ve onarım çalışmaları yapılırken, 2015 yılında muhtelif lokasyonlarda toplam 21 adet elektrik dağıtım trafo değişimi tamamlandı.

TOROSLAR EDAŞ HATAY İLİNDE TRAFOLARI YENİLİYOR‏ haberi 20 Ocak 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  765 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle