TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ YRD. DOÇ. DR. GÜLER

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ YRD. DOÇ. DR. GÜLER: -''ANTAKYA'DA MEVCUT OKULLARDA TURİZM İŞLETMELERİ HAKKINDA UYGULAMALI PRATİK BİLGİ VERİLDİ''
TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ YRD. DOÇ. DR. GÜLER
Trakya Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Emel Gönenç Güler, Antakya'daki okullarda turizm işletmeleri hakkında uygulamalı bilgi verildiğini söyledi.
     Güler, Türkiye Küçük ve Orta ölçekli işletmeler, Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı (TOSYÖV), Hatay Destekleme Derneği ile Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) işbirliği ile düzenlenen etkinlikte, kent genelinden bir araya gelen turizm gönüllülerine teorik eğitim sonrası pratik eğitimin de sunulacağını bildirdi.
     Kentte bulunan turistik otelleri ziyaret ederek, ''Eğitim çalışması kapsamında teorik bilgi sonrasında Antakya'da mevcut okullarda, turizm işletmeleri hakkında uygulamalı pratik bilgi verildi. Burada güdülen amaç marka kent olma yolunda ilerleyen şehirde nitelikli eleman ve yönetici yetiştirmektir'' diye konuştu.