TSK den Vali Lekesiz'e ziyaret.

 Türk Silahlı Kuvvetlerini (TSK) Güçlendirme Vakfı Mersin Bölge Temsilcisi Nadi Dönmez ile Türk Hava Kurumu (THK) Antakya Şube Başkanı Ahmet Şenkule ve yönetim kurulu üyeleri, Vali Mehmet Celalettin Lekesiz'i ziyaret etti.
TSK den Vali Lekesiz'e ziyaret.
Dönmez, kabulden dolayı Vali Lekesiz'e teşekkür ederek, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı hakkında bilgi verdi.
     Vakfın faaliyetlerinin vatandaşlar tarafından yeterince bilinmediğini ifade eden Dönmez, vakfın bilinirliğini artırmaya yönelik faaliyetlere ağırlık verme amacında olduklarını kaydetti.
     Vali Lekesiz de ziyaretten dolayı memnuniyet duyduğunu, vakfın tanıtımı amacıyla düzenlenecek etkinliklerde gereken desteğin imkanlar çerçevesinde verileceğini ifade etti.
     Türk Hava Kurumu (THK) Antakya Şube Başkanı Şenkule ve yönetim kurulu üyeleri de THK'nın 87. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Lekesiz'i ziyaret etti.
     Şenkule, ziyarette yaptığı konuşmada, Türkiye'de havacılık sanayisini kurmak, askeri, sivil, sportif ve turistik havacılığın gelişmesini sağlamak için 16 Şubat 1925'te Atatürk'ün emriyle ''Türk Tayyare Cemiyeti'' adı ile kurulan derneğin, ''Türk Hava Kurumu'' adını 1935 yılında aldığını belirtti.
     Lekesiz ise 87 yıllık bir birikime sahip kurumun ve havacılığın geçmişten günümüze yaşadığı serüveni konukları ile paylaşarak, THK'nın özellikle pilot eğitimi yönündeki çalışmalarının memnuniyet verici olduğunu söyledi.
TSK den Vali Lekesiz'e ziyaret. haberi 19 Şubat 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  121715 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle