TUİK HABER BÜLTENİ

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi sonuçlarına göre, 2014 yılında doğan bebeklere konulan isimler incelendiğinde; kızlarda “Zeynep”, erkeklerde ise “Yusuf”un ilk sırada tercih edilen isimler olduğu görüldü. 
TUİK HABER BÜLTENİ
Yeni doğan kız bebeklere verilen isimlerde, Elif ikinci sırada yer alırken, onu sırasıyla Hiranur, Yağmur ve Ecrin izledi. Erkeklerde ise Berat ikinci sırada tercih edilen isim olurken, onu sırasıyla Mustafa, Ömer ve Ahmet takip etti.Ülkemizde 2004-2014 yılları arasında, o yıl içinde doğanlara verilen isimler incelendiğinde; kızlarda, 2006 yılı hariç, Zeynep’in ilk sırada yer aldığı, diğer yıllarda ikinci sırada yer alan Elif isminin ise 2006 yılında en çok tercih edilen kız ismi olduğu görüldü.Erkeklerde, 2006 ve 2012 yılları haricinde, Yusuf ismi ilk sırada yer alırken, 2006’da Arda ve 2012 yılında da Berat İsmi en çok tercih edilen erkek ismi oldu.


 
TUİK HABER BÜLTENİ haberi 26 Mayıs 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Mehmet Katırcıoğlu Reklam Danışmanı adına  tarafından  1915 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle