Tüm Sivil Emekliler Derneği'nden HGC'ye ziyaret

 Tüm Sivil Emekliler Derneği Antakya Şube Başkanı Abdulkerim Özalan ve yönetim kurulu üyeleri, Hatay Gazeteciler Cemiyeti'ni (HGC) ziyaret etti.
Tüm Sivil Emekliler Derneği'nden HGC'ye ziyaret
   Özalan, ziyarette yaptığı konuşmada, 12 Şubat Pazar günü yapılan kongre sonucunda yeni yönetimin oluştuğunu belirterek, derneklerine bağlı 110 üye bulunduğunu söyledi.
     Derneğin, 1957 yılında Bakanlar Kurulu ve Cumhurbaşkanı'nın onayıyla kurulduğunu anımsatan Özalan, üyelerin tamamının 50 yaş üstü ve bu ülkeye en az 25 yıl hizmet veren emeklilerden oluştuğunu ifade etti.
     Özalan, yeni yönetim kurulu olarak her güzelliğe ve her hizmete layık olan üyeler arasında birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamak için her türlü çabayı göstereceklerini bildirdi.
     Dernek binalarının ihtiyacı karşılamadığını anlatan Özalan, yetkili makamlardan ve ilgili mercilerden destek alarak emekliliğini geçiren üyelerine daha nezih ve düzenli bir dernek binası temin etmeyi hedeflediklerini kaydetti.
     HGC Başkanı Ahmet Yetişen de derneğin her türlü çalışmasında, kentte görev yapan gazeteciler olarak destek vermeye hazır olduklarını belirterek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.