TURİZM ELÇİLERİ EMITT’TE HATAY’A HAYRAN KALDI

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ana sponsorluğunda TÜYAP – Büyükçekmece İstanbul’da düzenlenen 4 gün süreli EMITT 20. Doğu Akdeniz Uluslararası Seyahat ve Turizm Fuarı, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin(HBB) ilimizi turizm elçilerine tanıtımıyla devam ediyor. 
TURİZM ELÇİLERİ EMITT’TE HATAY’A HAYRAN KALDI
Almanya, Arjantin, Hindistan, Malta ve Letonya gibi dünyanın çeşitli kıtalarından olan ülkelerin katılımıyla gerçekleşen 2016 EMITT 20. Yıl Özel Garaj Partisi’nde, toplamda 70 ülkeden gelen 4550 turizm elçisi, Hatay’a özgü yöresel tatları tanıyarak adeta mest oluyor.Dünya’nın turizm ve seyahat alanındaki en büyük ilk beş fuarı arasında yerini alan EMITT’te yerli ve yabancı turizm elçilerine üçüncü güne özel olarak sabah menüsünde; Hatay'ın meşhur yöresel kahvaltısı, kumda kahve, tadına doyum olmayan kömbe, dünya damak tatlarına hitap eden oruk, şifalı meyan kökü şerbeti ve Antakya ismiyle özdeşleşmiş künefe ikramı yapıldı. Yemeğin ardından kültürel etkinliklere geçilen programda, mitolojik tanıtım, Hatay türküleri dinletisi ile puzzle baskı katılımcıların beğenisine sunuldu.Fuarın üçüncü gününde de yöresel tatlara yoğun ilgi gösteren turizm elçilerine, Hatay'a gelenlerin mutlak surette ziyaret etmesi gereken meşhur zenginliklerinden biri olan Musa Ağacı tanıtıldı.Yöresel ürünlerin dağıtımıyla süren tanıtım, katılımcılara Hatay’ın mitolojideki eşsiz yerini anlatan Apollon Tiyatrosu’nun canlandırılması ve folklorik değerlerimizden halk oyunları ekibinin ortaya koyduğu başarılı performansla devam etti.2016 EMITT 20. Yıl Özel Garaj Partisi’ne katılım gösteren binlerce turizm elçisi, Hatay’ın bu eşsiz değerlerini yakından tanıma imkanı yakalayarak ülkelerindeki insanlara Hatay’a dair olumlu birçok tavsiyede bulunacaklarını ifade etti.Fuar katılımcıları, Hatay’ın 2016 EMITT’te sergilediği zengin gastronomisi ve kültürel birikimiyle dünya turizm pastasından büyük bir pay alacağına kesin gözüyle bakıyor.
 
TURİZM ELÇİLERİ EMITT’TE HATAY’A HAYRAN KALDI haberi 01 Şubat 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1525 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle