TÜRK ALMAN HEYETİ’NDEN SAVAŞ’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Türk-Alman Kültür Merkezi Başkanı Mehmet Siper, beraberinde Başkan Yardımcıları Jan Kocamakbul ve Nihat Mazmanoğlu ile birlikte Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a ziyarette bulundu.

TÜRK ALMAN HEYETİ’NDEN SAVAŞ’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ
Ziyarette ayrıca Yayladağ Belediye Başkanı M.Kemal Dağıstanlı’da yer aldı.Türk-Alman Kültür Merkezi Başkanı Mehmet Siper ziyarette yaptığı açıklamada geçtiğimiz günlerde içinde belediye meclis üyeleri, Türk-Alman Kültür Merkezi, işadamları, sanatçılar bulunan 18 kişilik bir delegasyonla kardeş şehir Almanya’nın Kiel şehrine düzenlenen ziyarete sağladığı desteklerinden ötürü Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a teşekkür ettiklerini belirtti. Siper, ziyaretin her iki şehir arasındaki sosyal, ekonomik ve kültürel ilişkilere katkı sağladığını, önümüzdeki süreçte bu ziyaretlerin devam edeceğini belirtti.
 
 
 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Kiel’in Antakya dışında Avrupa'nın değişik ülkelerinde 17 kardeş şehri daha bulunduğunun altını çizerek "Kardeş şehir antlaşmamız ve karşılıklı işbirliğimiz çerçevesinde ziyaretlerimiz devam ediyor. Kiel kenti başta Almanya olmak üzere Avrupa'nın ileri gelen ülkelerine teknoloji üreten ve satan şehirlerin başında yer alıyor. Kardeş şehir Kiel’in Antakya'ya eğitim, sosyal, ekonomik ve kültürel alanlarda büyük desteği olacaktır. Her branştan, farklı meslek guruplarından oluşan bu delegasyon ziyaretleri iki şehir arasındaki karşılıklı işbirliğinin gelişmesi adına önem taşımaktadır.” dedi.Belediye Başkanı Savaş ziyaretin sonunda Türk-Alman Kültür Merkezi heyetiyle günün anısına toplu hatıra fotoğrafı çekildi.