TÜRK ALMAN KÜLTÜR MERKEZİ HANIMLARINDAN DAĞISTANLI'YA ZİYARET

Türk Alman Kültür Merkezi Başkanı Mehmet Garip Siper ve hanım üyeleri Yayladağ Belediye Başkanı Mustafa Kemal Dağıstanlı'ya 30 Mart yerel seçimleri öncesi nezaket ziyaretinde bulundu.

TÜRK ALMAN KÜLTÜR MERKEZİ HANIMLARINDAN DAĞISTANLI'YA ZİYARET
Geçtiğimiz günlerde Yayladağ Belediye Başkanı M. Kemal Dağıstanlı'nın makamında gerçekleştirilen ziyarette, Aralık ayı içerisinde Almanya'ya giden kadın delegasyonu bir araya geldi. Yayladağı Belediyesi ve Türk Alman Kültür Merkezi ortak çalışması ile Almanya'ya bürokratik bir seyahat gerçekleştiren hanımlar Almanya icraatlerini Dağıstanlı ile paylaştılar.Ziyaretten duyduğu memnuniyeti sık sık ifade eden Dağıstanlı konuşmasında; " Sizleri burada görmekten onur duydum. Hatay'ımızın böylesine çalışkan ve özverili bayanlara sahip olması bizler için ayrı bir değer. Almanya seyahatinize sizlerle birlikte giden  iki personelimin dönüşte Dünyaya bakış açılarının değiştiğini görmek beni çok mutlu etti. Bunun için önce başkan Mehmet Garip Siper'e ardından siz değerli hanımlara teşekkürlerimi borç bilirim. Takdir edersiniz ki 30 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kaldı. Dilerim bu seçimde sonuç bizler için, Hatay ve Yayladağı için en hayırlısı olur. Ben Yayladağı'nda görev yaptığım süre içerisinde elbette ki Milliyetçi Hareket Partisi'nin adayı olarak seçildim, ancak kişiliğimle, icraatlerimle, vatandaşla iç içe çalışmalarımla belediyemizi yönettim. Bu seçimde de tüm partilere eşit uzaklıktayım. Tabiki yine MHP'nin adayıyım ve inanıyorum ki hangi partiden olursak olalım halkımız belediye seçimlerinde oylarını verirken bazı tabularını yıkacak ve doğru kişiye, doğru kişiliğe oy verecektir. Yayladağı'nda ilk adaylık dönemimizde 200 adet oyumuz vardı sadece.
 
Bizi Başkan yapan Yayladağı'nın köyleriydi. Ancak şimdi inanıyorum ki yaklaşık 40.000 nüfusa ulaşan Yayladağı seçimini Milliyetçi Hareket Partisinden yaparak çıtasını yükselttiğimiz ilçemizde, çalışmalarımızı sürdürmemize izin verecek. Bu heyecanlı süreçte yapmış olduğunuz moral ziyaretinden dolayı ayrıca tekrar teşekkür ederim." dedi.Türk Alman Kültür Merkezi Başkanı Mehmet Garip Siper ise; " Almanya'ya giden ekibimize, göstermiş olduğunuz ilgiden ve destekten dolayı teşekkürlerimi sunarım. Eminim ki daha birçok kez, işbirliği içerisinde Türk - Alman ilişkilerimizi, kardeş şehir ilişkilerimizi pekiştirecek çalışmalar yapacağız. 30 Mart yerel seçimlerinden alın akıyla çıkacağınıza inancımız sonsuz. Yayladağ ilçemiz sayenizde çıtasını yükselterek bir adım daha ileriye taşındı. Bunun devamlılığının olacağına inanıyoruz. Dilerim seçim sonrasında sizleri tebrik etmek için tekrar bir araya geliriz. Şimdiden yolunuz açık olsun" dedi.Türk Alman Kültür Merkezi Kadın Kurulu Başkanı Seçil Akgöl hanımları temsilen yaptığı konuşmasında; "Almanya seyahati bizler için paha biçilemez kıymetteydi. Pek çok resmi kurumun üst düzey yöneticileri ile görüşmeler yapma imkanımız oldu. Kiel Vali'si, Belediye Başkanı gibi üst düzey bürokratlarla işbirliği sözleri aldık. Bu bizler için hem büyük bir deneyim, hem de büyük bir kazanım oldu. Bu seyahatimizde göstermiş olduğunuz maddi ve manevi desteklerden dolayı şahsım ve ekibim adına sizlere teşekkür ederim. Başkanımızın da ifade ettiği gibi; dilerim seçim sonrasında sizleri tebrik etmek için yeniden bir araya geliriz. Hangi partiden olursa olsun Belediye seçimlerinde Kişinin tercih edilmesi gerektiğinin çok güzel bir örneği olduğunuzu düşünüyoruz. Yolunuz açık olsun." ifadelerinde bulundu.Ziyarete Türk Alman Kültür Merkezi Başkanı Mehmet Garip Siper, Kadın Kurulu Başkanı Seçil Akgöl, üyelerden Semire Özdemir, Seda Abalıoğlu, Meltem Aslan, Bengü Doğan, Yayladağı Belediye Başkanı M. Kemal Dağıstanlı'nın eşi Gönül Dağıstanlı, Almanya'ya giden personelleri Ayşegül Aydınay ve  Raziye Cansever katıldı.