TÜRK BÜRO SEN HATAY ŞUBE BAŞKANI:İDARİ PERSONELİN ÜCRETLERİNDEKİ ADALETSİZLİK GİDERİLMELİ

Türk Büro Sen Hatay Şube Başkanı Uğur Muratoğlu, ''adalet teşkilatında değişik statü ve özlük haklarına sahip personeller bulunduğunu, bu durumun, adalet teşkilatının kendi içerisinde adaleti sağlayamadığını gösterdiğini'' savundu.
TÜRK BÜRO SEN HATAY ŞUBE BAŞKANI:İDARİ PERSONELİN ÜCRETLERİNDEKİ ADALETSİZLİK GİDERİLMELİ
Muratoğlu, yeni adli yıl açılışı dolayısıyla sendika binasında düzenlediği basın toplantısında, adalet teşkilatında hakim ve savcıların dışında görev yapan idari personel sayısının 37 bin 568'e ulaştığını, ücret artışlarında bu personelin çalışma hayatına ilişkin haklarının göz ardı edildiğini ileri sürdü.
     Muratoğlu, ''Ücret artışlarında sürekli hakim ve savcılar ihya edilirken, diğer personellerin özlük ve çalışma hayatına ilişkin sorunlar hep geçiştirilmiştir. Adalet Teşkilatında değişik statüye ve değişik özlük haklarına (ücrete) sahip personellerin bulunması, adalet teşkilatının kendi içerisinde adaleti sağlayamadığının en açık göstergesidir. En kısa zamanda bu personellerin çalışma ortamları normalleştirilmeli, ücretlerindeki adaletsizlikler giderilip, iyileştirilmelidir'' dedi.
     Son yıllarda artan erkler arası kavgalara da son verilmesi gerektiğini belirten Muratoğlu, ''Yargının yaşadığı problemlerin çözümünü bilimsel ve rasyonel gerçeklere dayalı olarak hazırlayıp kamuoyuyla paylaşması, yürütmenin ise yargıyı hasım gibi görmeden ve onun üzerinde farklı emeller beslemeden, çözüme katkı sağlayan bir sorumluluk içerisinde tavır sergilemesi gerekir'' diye konuştu.
     Muratoğlu, yargıdaki sorunların çözümünde geç kalınmadığını, atılacak tek adımın, toplumun ilgili kesimlerinin yer alacağı bir 'çalıştayın' yapılmasıyla mümkün olacağını da sözlerine ekledi.