Türk Eğitim-Sen den Eşit İşe Eşit Ücret Eylemi

Türk Eğitim-Sen Hatay Şube Başkanı Recep Tuncay, kamudaki ücret dengesizliğini ortadan kaldırmak için hazırlanan 'eşit işe eşit ücret' düzenlemesinin beraberinde yeni eşitsizlikler doğurduğunu öne sürdü.
Türk Eğitim-Sen den Eşit İşe Eşit Ücret Eylemi
 Valilik önünde bir araya gelen Türk Eğitim-Sen Hatay Şubesi üyeleri adına açıklama yapan Tuncay, 'eşit işe eşit ücret' düzenlemesinde sendikaların görüşünün alınmadığını iddia ederek, hazırlanan kararname ile asıl iyileştirme yapılması gereken kesimlerin göz ardı edildiğini savundu.
     Hak ettiğini almaktan başka bir talebi olmayan insanlara reva görülen bu muameleyi kınadıklarını ifade eden Tuncay, şunları kaydetti:

     ''Adalet diye haykırarak, adaletsizliklere imza atanların, birbiriyle çelişen uygulamalarını hayata geçirenlerin, ayrımcı politikalarla çalışanlar arasında barış ve huzuru bozanların bunlara son vermesini istiyoruz. Yeni uygulamayla üst düzey yöneticiler 759 lira ek ödeme alırken, 1 milyon 400 bin memurumuzun ek ödemelerinde artış yapılmamasını, maaşlarının yerinde saymasını kabul edemiyoruz. Öğretmen ve akademisyenler yüzde 3, yüzde 4 gibi komik zam oranları ile oyalanıp, ek ders göstergelerinde artış yapılmazken, üst düzey kesimi onurlandırmak, onları ihya etmek ne kadar adil, bunu da kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.''
     Tuncay, eylem ve mücadelelerinin sonuç alınıncaya kadar süreceğini sözlerine ekledi.
     Türk Eğitim-Sen üyeleri, açıklamanın ardından olaysız dağıldı.