TÜRK EĞİTİM-SEN DÖRTYOL ŞUBESİ NDEN MEMUR-SEN GENEL BAŞKANI GÜNDOĞDU HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

Türk Eğitim-Sen Dörtyol Şube Başkanı Yaşar Gürakan, Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu hakkında Dörtyol Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.
TÜRK EĞİTİM-SEN DÖRTYOL ŞUBESİ NDEN MEMUR-SEN GENEL BAŞKANI GÜNDOĞDU HAKKINDA SUÇ DUYURUSU
Gürakan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Gündoğdu'nun bir toplantıda referandumla ilgili yaptığı benzetmeyi eleştirerek, bazı kişilerin demokratik ortamı yanlış kullandığını iddia etti.
     Gündoğdu'nun bir toplantıda referandumda ''hayır'' oyu kullanacaklara ''Tecavüze uğrayıp daha sonra tecavüzcüsüne aşık olan tecavüz mağduru'' benzetmesinde bulunduğu iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu ifade eden Gürakan, şöyle devam etti:
     ''Ülkemizde bir referandum sürecine girildi. Dileğimiz insanların, demokratik bir ortamda, ülkemizin geleceği konusunda hür iradeleriyle düşüncelerini sandıkta ortaya koymaları. Referandum süresince, siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları düşüncelerini açıklayarak insanları 'evet' veya 'hayır' oyu kullanmaya ikna etmeye çalışmaktadırlar. Demokrasinin gereği ve özü de budur. Ancak bazı kurum ve kişiler bu demokratik ortamı yanlış kullanarak ortamı germeye kendileri gibi düşünmeyenleri aşağılamaya kalkmakta, hakaret etmektedirler.''
     Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu da Ankara Kızılcahamam'da 2 Ağustos tarihinde yapmış olduğu toplantıda, referandumda ''hayır'' oyu kullanacak olanlara terbiye ve ahlak kurallarını hiçe sayarak ''Tecavüze uğrayıp daha sonra tecavüzcüsüne aşık olan tecavüz mağduru'' benzetmesinde bulunduğunu savunan Gürakan, hiç kimsenin ve kurumun referandumu bu şekilde etkilemeye hakkı olmadığını belirtti.
     Gürakan, yaptığı benzetmeyle insanlara hakaret eden Gündoğdu hakkında Dörtyol Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduğunu ifade ederek, ''Yasalar hiçbir kuruma ve kişiye kendisi gibi düşünmeyenleri aşağılama hakaret etme hakkı vermemiştir'' diye konuştu.