TÜRK EĞİTİM-SEN ÜYELERİ FETİH ŞENLİĞİNDE BULUŞTU

 Türk Eğitim-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Recep Tuncay, Hatay Genelinde hem Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)hem de Mustafa Kemal Üniversitesi'nde (MKÜ) en yetkili ve etkili sendika olduklarını belirterek, bu yetkiyi tüm eğitim çalışanlarının haklarını sonuna kadar korumak için tüm güçleriyle çalışacaklarını ifade etti.
TÜRK EĞİTİM-SEN ÜYELERİ FETİH ŞENLİĞİNDE BULUŞTU
 Tuncay, 29 Mayıs İstanbul'un fetih yıl dönümü münasebetiyle düzenlen kale burçlar şöleninde yaptığı konuşmada şunlara değindi:
 

     ''Allah'a binlerce şükürler olsun ki siz değerli üyelerimizin sayesinde Hatay genelinde hem MEB'te hem de MKÜ?de en yetkili ve etkili sendikayız. Milli Eğitimde 3 bin 741 kişiyle birinci olurken, MKÜ'de 345 üyemizle yine birinci sendika olup yetkiyi kazandık. Bu yetkimizi Tüm Eğitim çalışanlarının haklarını sonuna kadar korumak için tüm gücümüzle çalışacağımızdan emin olabilirsiniz. Tüm teşkilatımızla nasıl mücadele verdiğimizi siz değerli üyelerimiz çok iyi bilmektesiniz. Kendi öz kaynaklarıyla beslenen doğal bir sendikayız. Tüm eğitimcilerin haklarını yasal platformda en çok savunan, hukuki olarak en çok dava açan sendikayız.''
     Her şeye rağmen ülke genelinde haksızlıkların karşısında duran ve gücünü de eğitim çalışanlarından alan Türk Eğitim Sen mücadelesine sürdüreceğini belirten Tuncay, sendikanın yanlış gördüğü her konunun üzerine gitmeye devam edeceğini kaydetti.