TÜRK KADINLAR BİRLİĞİ ŞUBE BAŞKANI :21. YÜZYILDA HALA KADININ ADI YOK

 Türk Kadınlar Birliği Antakya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Nesime Melek, 21. yüzyılda hala kadının adının olmadığını söyledi.
TÜRK KADINLAR BİRLİĞİ ŞUBE BAŞKANI :21. YÜZYILDA HALA KADININ ADI YOK
Hatay Valiliği, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) İl Müdürlüğü ve sivil toplum kuruluşları ''8 Mart Dünya Kadınlar Günü'' dolayısıyla Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Törende, saygı duruşunda bulunarak, İstiklal Marşı okundu.
     Melek, törende yaptığı konuşmada, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününün, kadınların erkeklerle eşit haklara sahip olmak yolunda verdiği savaşın temsili başlangıcı olarak kabul edildiğini belirtti.
     Dünyada en fakir ve eğitim almamış insanların büyük çoğunluğunun kadınların olduğunu ifade eden Melek, şöyle devam etti:
     ''Erkeklere oranla yüzde 25-50 düşük ücretlerle çalışan kadınlar işkenceye maruz kalmaktadır. Ülkemizde de kadınların çoğu görücü usulü ile evleniyor, yüz kadından ancak yirmi ikisi yüksek öğrenim görebiliyor. Berdel, başlık parası, töre ve namus cinayetleri, dayak baskı hep kadınları hedef almakta devam ediyor. Kısacası 21.yüzyılda hala kadının yok''
     Melek, kadınlara verilen haklar kadar bu hakları kullanabilecek eğitimli, özgür, bilinçli kadınlar yetiştirilmesi gerektiğini kaydetti.