Türk Polis Teşkilatı’nın 168. Kuruluş Yıl Dönümü

 Vali Lekesiz, Türk Polis Teşkilatı’nın 168. Kuruluş Yıl Dönümü dolayısı ile İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç ve beraberindekileri kabul etti.
Türk Polis Teşkilatı’nın 168. Kuruluş Yıl Dönümü
 Gerçekleşen kabulde konuşan Emniyet Müdürü Kılıç, kabulünden dolayı Vali Lekesiz’e teşekkür ederek, hafta dolayısı ile düzenlenecek etkinliklere davet etti. Kılıç, söz konusu etkinlikler içerisinde yer alan voleybol müsabakası için yaptırdıkları formayı ziyaretin anısına Sayın Valimize hediye etti.  Vali Lekesiz de, ziyaretten dolayı memnuniyet duyduğunu ifade ederek, Emniyet Müdürü’nün şahsında ilimizde görev yapan tüm güvenlik personelinin haftasını kutladı.Lekesiz, Polis Teşkilatı’nın, kurulduğundan bu yana, halkımızın güven ve huzurunun teminatı olduğunu, sadece bu yıl içerisinde 138 canlı bomba eyleminin engellendiğini, insanları şantaj ve tehdit yolu ile rahatsız edenlerin sesinin daha az çıktığını ifade ederek, emniyet güçlerimizin sayesinde, vatandaşlarımızın sokaklarda huzur ve güven içinde dolaştığını söyledi.
 
  Lekesiz, halkımızın huzur ve güveninin teminatı olan emniyet güçlerimizin mesai kavramı gözetmeksizin fedakarca hizmet ettiğini, yüksek lisans, doktora ve mastır yapan personel sayısının artması ile de hizmet kalitesinin yükseldiğini, insan odaklı hizmet kültürünün yaygınlaştığını ifade ederek, ‘Teşkilatımız her geçen gün daha da gıpta edilen başarılara imza atıyor, suçlar gerçekleşmeden önleniyor ve hizmet kalitesi yükseliyor. Polis Teşkilatı’nın 168. kuruluş yıldönümü vesilesiyle başarılı çalışmalarınızdan dolayı sizlerin şahsında ilimiz emniyet teşkilatını kutluyor, başarılarınızın devamını diliyorum.’ diye konuştu. Ziyarete, Polis Okulu Müdürü Cumali Aslancan, İl Emniyet Müdür Yardımcıları İzzettin Emre ve Ahmet Korkmaz da eşlik etti.