Türk Polis Teşkilatı'nın 168. Yıldönümü kutlama mesajı

    Emniyet Teşkilatının güncel ve acil sorunlarının çözüme kavuşturulması, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması için hayati önem taşımaktadır.
Türk Polis Teşkilatı'nın 168. Yıldönümü kutlama mesajı
Ülkemizin içinde bulunduğu sosyal ve ekonomik sorunlar suç oranını her geçen yıl artırmaktadır.                    Sosyal ve ekonomik değişimler sonucu ortaya çıkan yeni suç şekilleriyle toplumun huzuru bozulmaya başlamış, gençler arasında hızla yayılan şiddet endişe verici boyutlara gelmiştir. Bireye ve mala karşı işlenen suçlardaki hızlı artış karşısında polisimiz özlük hakları sorunları ve çalışma koşullarının zorluğuna rağmen üzerine düşeni fazlasıyla yerine getirmeye çalışmaktadır.  
 
 
 Zor koşularda çalışan Emniyet Teşkilatı mensuplarımızın gösterdiği gayretin karşılığı, daha iyi şartlarda görev yapma imkânının sağlanmasıdır. Bu iyileştirmeler, Emniyet Teşkilatına yönelik bir lütuf değil, hak edilen bir durumun yerine getirilmesi olacaktır.

   10 Nisan Polis Günü sebebiyle Emniyet Teşkilatımızın 168. yıldönümünde fedakâr ve çalışkan mensuplarının bu özel gününü kutlar, halkın huzurunu sağlama gayreti sırasında hayatını kaybeden veya aramızdan ayrılmış emniyet şehitlerimize Allah'tan rahmet, Emniyet Müdürlüğü’müzün tüm çalışanlarına da sağlık ve mutluluk dilerim.

 

 

 

                                                                                      Dr.Süleyman UYAR

                                                                                      CHP İSK.İLÇE BŞK.