TÜRK-SAĞLIK SEN DEN CUMHURBAŞKANINA MEKTUP

Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Hayrettin Şahin, Üniversite Hastaneleri'nde döner sermaye ek ödemesi ile birlikte ek ödemede verilmesini engelleyen kanunu onaylamaması için Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e mektup gönderildiğini belirtti.
TÜRK-SAĞLIK SEN DEN CUMHURBAŞKANINA MEKTUP
  Şahin, yazılı açıklamasında, Anayasa aykırı olan, kazanılmış hakkı elden alan bu düzenleme ile üniversite hastanesinde çalışanlar mağdur edildiğini. Bu düzenleme ile Üniversite Hastaneleri'nde görev yapan on binlerce çalışan döner sermaye ile birlikte ek ödeme de almaya hak kazanıyor.
     Çalışanlar her ay sonunda alacakları ortalama 420 TL?lik bir ek gelire kavuştuklarını belirten Şahin, şöyle devam etti:
     ''Fakat TBMM?de 31 Martta Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi?nin kurulmasına yönelik kanuni düzenlemeye ek yapılarak çalışanların bu hakkı elinden alınması son derece haksız bir uygulamadır. 1 ay içinde aynı konu ile ilgili iki farklı düzenleme yapmak meclisimizin saygınlığını da zedeleyen bir durumdur. Biz Türk Sağlık-Sen olarak bu haksızlığın son bulması için Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül?den bu kanunu iade etmesini istedik. Bunun için Genel Merkezimiz tarafından Sayın Cumhurbaşkanımıza mektup gönderilmiştir. Umarız Cumhurbaşkanımız üniversite hastanelerinde görev yapan on binlerce çalışanı sevindirir.''