TÜRK SAĞLIK-SEN HATAY ŞUBESİNDEN AÇIKLAMA

Türk Sağlık-Sen Hatay Şube Başkanı Hayrettin Şahin, sağlık çalışanlarının mesai saatleriyle oynamanın doğru olmayacağını belirtti.
TÜRK SAĞLIK-SEN HATAY ŞUBESİNDEN AÇIKLAMA
 Şahin, yazılı açıklamasında ''Tam Gün Yasası''yla sağlık çalışanları da tüm kamu çalışanları gibi 8 saat çalışma hakkına kavuştuğunu ve büyük bir adaletsizliğin giderildiğini kaydetti.
     Sağlık Bakanlığı'nın genelgelerle bu hakkın önüne geçmek istediğini öne süren Şahin, şöyle devam etti:
     ''Sağlık Bakanı Recep Akdağ, mesai saatleri ile ilgili yeni bir düzenleme yapılabileceğini belirterek öğle tatili süresinin yarım saate indirilmesi suretiyle mesai bitişinin 16.30'a çekilebileceğini ifade etmiş.
     Sağlık çalışanları saat 08.00'de mesaiye başlıyorlar. Hizmet ettikleri birimlerde sağlık hizmeti sunumunu aksatmadan görevlerini bir süreklilik içerisinde yerine getiriyorlar. Hastanelerde 24 saat sağlık hizmet sunumu kesintisiz devam ettiğinden, mesai saatlerinin 08.00-16.00 olarak belirlenmesinin sağlık hizmeti sunumunu hiçbir şekilde aksatmayacağı açıktır. Sağlık çalışanların mesai saatleriyle oynamak doğru değildir. Ayrıca sağlık çalışanları 1 saatlik öğle tatilinde de sağlık hizmeti vermeye devam etmektedirler. Yani sağlık çalışanı öğle tatili yapmamaktadır. Diğer kamu çalışanları gibi hastaneleri, birimlerini terk etmemektedirler.''