TÜRK SAĞLIK SEN KONGRESİ

 Sağlık-Sen Hatay İl Şube Başkanlığı 5. Olağan kongresi geçtiğimiz hafta sonunda İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı.
TÜRK SAĞLIK SEN KONGRESİ
Tek Liste ile gidilen seçimlerde mevcut Başkan Hayrettin Şahin güven tazeledi. Divan Baş-kanlığını Türk Sağlık Sen 1 Nolu Şube Başkanı Recep Tuncay, katip üyeliklerini Tevfik Gülen ve Ahmet Öcal’ın yaptığı kongrede Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından konuşma yapan hayrettin Şahin şunları söyledi; Türkiye’de son 10 yılda sağlık sisteminin üstüne adeta kabus gibi çöken sağlıkta dönüşümün en fazla mağdur ettiği kesim sağlık çalışanları olmuştur. Hastanelerde yoğunluk artmış, çalışanın üstüne çok fazla iş yükü bindirilmiştir. Yoğun iş yüküne rağmen yeterli istihdam yapılmamış, çalışma ortamı ve şartları iyileştirilmemiştir. Tüm bunlar yetmezmiş gibi döner sermayelerin emekliliğe yansıtılması gibi sağlık çalışanları için çok önemli olan bir talepte ısrarla görmezden gelinerek emeklilik zehir edilmektedir.7 Bin yunan doktor ülkemize devlet tarafından çağrılıyor. Kamuda yabancı personel çalıştırmanın önü açıldı. Bunlar yine kafalarını deve kuşu gibi kuma gömüyorlar.Sağlık çalışanlarının çok büyük bir kısmi bugün döner sermaye almıyor. Sabit ek ödemeye mahkum ediliyor. Alınan ücretler 4-5 yıldır aynı düzeyde seyrediyor. Bunlar bu ekonomik felaketi anca seyrediyor.Bu duygular içerisinde Yüce Rabbim 5. Olağan Genel Kurulumuzu hayırlara vesile kılsın. Hepimizin yar ve yardımcısı olsun şeklinde ifade etti. Kongrede bir ilk yaşandı  Yeni yönetim kurulu listesine giren Hatice Aydın, Türk Sağlık Sen Hatay Şube yönetim kurulunda görev alan ilk bayan üye olarak tarihe geçti. 
TÜRK SAĞLIK SEN KONGRESİ haberi 26 Kasım 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  54475 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle