TÜRK ULUSU İÇİN GAZİLER ONURLANMIŞ KİŞİLERDİR

Antakya Belediye Başkanvekili Aytaç Kınay, ''Türk ulusu için şehitlerin nurlanmış ve gazilerin onurlanmış kişiler'' olduğunu bildirdi.
TÜRK ULUSU İÇİN GAZİLER ONURLANMIŞ KİŞİLERDİR
Kınay, ''Gaziler Günü'' dolayısıyla yayınladığı mesajda, kutsal vatan toprakların çok büyük ve çetin mücadelelere sahne olduğuna dikkati çekti.
     Bu şanlı mücadeleyi bilmek, şehit kanları ile sulanmış bu toprakları ibretle gözlemek, vatanın evlatlarına önemli bir ders olacağını ifade eden Kınay, şöyle devam etti:
     ''Türk ulusu için şehitler nurlanmış ve gaziler onurlanmış kişiler demektir. Bunların en başında da Başkomutan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk gelmektedir.
     Bu toprağın insanı, Kurtuluş Savaşında, Çanakkale'de, Atatürk'ün önderliğinde verilen mücadelede 'Ya istiklal, ya ölüm' demiştir. Türk tarihi böylesine kahramanlık günleri ile doludur. Kahramanlık öykülerimizi şehit ve gazilerimize borçluyuz. Destanlar yazan şehit ve gaziler tek tek birer onur abidelerimizdir. O felaketli günleri bir daha yaşamamak için hazırlıklı olmalıyız ve bizler için seve seve ölüme koşan ve bize dünyanın en güzel topraklarını vatan olarak bırakan Ata'mıza layık evlatlar olmaya çalışmamız gerekir.''