Türkiye Emekliler Derneği İskenderun şubesi 4. olağan kongresi

 Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün, Türkiye'de yaklaşık 10 milyon 41 bin 607 emeklinin olduğunu belirtti.
Türkiye Emekliler Derneği İskenderun şubesi 4. olağan kongresi
 Derneğin Hatay'ın İskenderun ilçesi şubesi 4. olağan kongresine katılan Ergün, bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumunun, o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstası olduğunu söyledi.
     Türkiye Emekliler Derneği'nin 1970 yılında Ankara'da kurulduğunu hatırlatan Ergün, ''Derneğimiz, üyelerinin her türlü haklarını korumak, geliştirmek ve üyelerimizin arasında her türlü yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamak için kurulmuştur. Türkiye'de yaklaşık 10 milyon 41 bin 607 emekli var'' dedi.
 
     ''Hiçbir partinin arka bahçesi değiliz'' diyen Ergün, konuşmasını şöyle sürdürdü:
     ''Geçen 40 yıllık dönemde sürdürdüğü kararlı ve sağduyulu hak arama mücadeleleriyle başta işçi, dul ve yetimler olmak üzere, bütün emeklilerimizin ve kamuoyunun dikkatini üzerine toplamış ciddi bir sivil toplum kuruluşuyuz. Türkiye Emekliler Derneği bugün itibariyle yurt çapında toplam 96 şubesiyle üyesi olsun olmasın bütün emekli, dul ve yetimlere hizmet vermektedir.'' konuştu.
     Derneğin İskenderun Şube Başkanı Mustafa Uyan ise her zaman emekli vatandaşların hizmetinde olduklarını söyledi.
     Yapılan konuşmaların ardından tek liste halinde gidilen seçimde Mustafa Uyan yeninden başkanlığa seçildi.