''TÜRKİYE ENGELLİLERE YAPTIĞI HİZMETLERLE İLERİYE DOĞRU GİDİYOR''

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Türkiye'nin engellilere yaptığı hizmetlerle de ileriye doğru gittiğini belirtti.
''TÜRKİYE ENGELLİLERE YAPTIĞI HİZMETLERLE İLERİYE DOĞRU GİDİYOR''
Lekesiz, Beyazay Derneği Koordinatörü Mehmet Tazeoğlu ve beraberindeki heyeti makamında kabul ederek, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünisa Gül'ün himayesinde, Devlet Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Beyazay Derneği'nin ortaklaşa yürüttüğü ''Eğitim Her Engeli Aşar'' projesi kapsamında yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
     Ülkenin kalkınmışlığının yalnızca tarımda ekonomideki artışla değil, eğitim, sağlık, alt yapı ve engellilere verilen değerle de ilgili olduğunu ifade eden Lekesiz, şöyle devam etti:
     ''Türkiye engellilere yaptığı hizmetlerle de ileriye doğru gidiyor. Kentimizde de bu kapsamda önemli çalışmalar yapılıyor. Yaptığımız çalışmalarla bazı engellilere iş imkanı ile okula gidemeyenlerin eğitimine devam etmesini sağladık. 'Eğitim Her Engeli Aşar, Ana Kız Okuldayız, Hatay Okuyor' gibi projeleri tüm halkımızın sahiplenmesi gerekiyor. Bu şekilde destek artıkça daha çok kişiye ulaşabiliriz.''
     Tazeoğlu da engellilerin normal eğitimlerinin dışında kariyer programıyla ilgili İŞKUR ile protokol yaptıklarını ve 5 ilde uygulama başlattıklarını belirtti.
     Derneklerinin tüm illerde örgütlenmesi için çalışmalar yaptıklarını ifade eden Tazeoğlu, bu kapsamda Hatay'da da girişimlerde bulunduklarını kaydetti.