TÜRKİYE İŞÇİ EMEKLİLERİ DERNEĞİ İSKENDERUN ŞUBE BAŞKANI UYAN:

TÜRKİYE İŞÇİ EMEKLİLERİ DERNEĞİ İSKENDERUN ŞUBE BAŞKANI UYAN: ''YAPILAN ZAM BEKLENTİLERİMİZİN ÇOK AŞAĞISINDA''
TÜRKİYE İŞÇİ EMEKLİLERİ DERNEĞİ İSKENDERUN ŞUBE BAŞKANI UYAN:
Türkiye İşçi Emeklileri Derneği İskenderun Şube Başkanı Mustafa Uyan, emeklilere yapılan zammın beklentilerinin çok aşağısında olduğunu söyledi.
     Uyan, yaptığı açıklamada, hükümetin emeklilere yaptığı zammı değerlendi. Hükümetten 150 TL'lik zam beklediklerini anlatan Uyan, şunları kaydetti:
     ''Başbakan'ın açıklamış olduğu rakamlara göre en düşük SSK emeklisinin aylığı ocak ayında 60 TL artacak. Bu rakam bin 500 TL'ye kadar aylık alanlara uygulanacak. Bin 500 TL üzerinde aylık alanlara ise yüzde 4 oranında artış uygulanacak. Bu durumda, yapılan 60 liralık artışla bu 25-30 liralık artışımıza ek olarak yaklaşık 30-35 lira civarında bir ek artış sağlanmış oluyor. Hepimiz biliyoruz ki bu rakam da ancak 1 kilo et fiyatına denk geliyor. Yapılan zam beklentilerimizin çok aşağısında. Ek olarak verilen bu artışa sevinmekle birlikte, beklentilerimizin çok altında kaldığını da ifade etmek isteriz.''
     Uyan, emeklilerin asıl beklentilerinin seçim öncesi vaat edilen intibak yasasının hayata geçirilmesi olduğunun belirterek, ''Öncelikli hedef intibak sorunumuzun çözümü olmalıdır'' dedi.