Türkiye Kamu-Sen İl Temsilciliği Teröre Lanet Mitingi düzenledi

Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (Kamu-Sen) İl Temsilciliği Hakkari'de düzenlenen hain terör saldırısını kınama mitingi düzenledi.
Türkiye Kamu-Sen İl Temsilciliği Teröre Lanet Mitingi düzenledi
Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Hayrettin Şahin, Ulus Meydanı'nda düzenlenen teröre lanet mitinginde yaptığı konuşmada, ''Acımız büyük, ama devletimizin bekası milletimizin birliği için acımızı içimize gömüyoruz. Dik duracağız, birlik ve beraberliğimizi bozmayacağız'' dedi.
     Terörü, teröristi, destekçilerini ve milletin yaşama hakkı gasp edilirken susanları kınadıklarını kaydeden Şahin, şunları kaydetti:
     ''Ancak öfkemiz ve acımız gözlerimizi kör etmesin, bin yıllık kardeşliğimize gölge düşmesin İntikam duygusuyla hareket etmeyelim. Acımız büyük, ama devletimizin bekası milletimizin birliği için acımızı içimize gömüyoruz. Dik duracağız, birlik ve beraberliğimizi bozmayacağız. Terörle mücadele uzun, kararlı ve etkili olacak, suçlu cezasını çekecek yaptığının karşılığını alacak, belasını bulacak. Acımız büyük, gözyaşlarımız sel olmuş, ocaklara düşen ateş, yüreklerimizi dağlıyor. Analarımız, şehitlerimizin anneleri, onlar kendilerini görecek bir göz, çığlıklarını duyacak bir kulak, acılarını dindirecek bir teselli arıyor.''

     Şahin, ''Nerede insan hakları savunucuları, analar ağlamasın diye dağlara canlı kalkan olmaya gidenler nerede?'' diye seslenerek, şehit anneleri için de : ''Ey bu toraklar için toprağa düşmüş şehitlerin anneleri, siz bu vatan bir evlat kurban ettiniz, şimdi kalbimizde en eşsiz yerlerdesiniz.'' ifadelerini kullandı.
     Ulus Meydanı'nda okunan basın açıklamasının ardından, Cumhuriyet Caddesi'nde yürüyüş yapan grup, terör örgütü aleyhine sloganlar attı. Grup, olaysız bir şekilde dağıldı. Mitinge vatandaşlar ve öğrencilerde katılım gösterdi.