TÜRKİYE KRİZ ÖNCESİ RAKAMLARA DÖNMEYİ BAŞARDI

- Eski Adalet Bakanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, Türkiye'nin kriz öncesi rakamlara dönmeyi başardığını belirtti.
TÜRKİYE KRİZ ÖNCESİ RAKAMLARA DÖNMEYİ BAŞARDI
Ergin, Antakya Esnaf ve Sanatkarları Kredi ve Kefalet Kooperatifi'nin Ottoman Otel'de düzenlenen olağan mali kurulunun açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin 2010 yılı büyüme rakamlarında Avrupa Birliği (AB) ülkeleri arasında birinci sınıra yer aldığını kaydetti.
     Krizlerden ABD ile Avrupa ve Uzak Doğu ülkelerinde ciddi şekilde etkilendiğini ifade eden Ergin, Türkiye'nin bu süreci en az hasarla geçiren ülkelerden biri olduğunu belirtti.
     Türkiye'nin kriz öncesindeki rakamlara dönmeyi başardığını vurgulayan Ergin, 2010 yılı büyüme rakamlarında AB ülkeleri arasında birinci, dünyadaki büyüme rakamlarında ise üçüncü konumda olduğununu, bunun huzur, istikrar ve mali güven ortamından kaynaklandığını ifade etti.
     Vali Mehmet Celalettin Lekesiz de esnafın, sosyal ve ekonomik kalkınmanın en önemli aktörleri arasında yer aldığını belirtti.
     Dünyada çok köklü değişikliklerin olduğunu, esnaf ve sanatkarların rekabet ortamı içerisinde ortaya çıkan şartları iyi değerlendirmesi gerektiğini kaydeden Lekesiz, esnaf ve sanatkarların, toplumsal değerleri yaşatmakta ve gelecek kuşaklara aktarmakta, işsizliğin azaltılması, yeni istihdam alanlarının oluşturulmasında önemli katkılar yaptığını ifade etti.
     Kentte tarımdan ticarete ve turizme kadar her unsurun var olduğunu vurgulayan Lekesiz, birlik ve beraberlik içerisinde bunların daha iyi noktalara taşınması konusunda herkese büyük sorumluluk düştüğünü belirtti.
     Antakya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Sabit Teksöz, yaptıkları çalışmalar hakkında katılımcılara bilgi verdi.
     Toplantıya, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Hatay Milletvekili İzzettin Yılmaz, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Gülen ile sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.