TÜRKİYE PARTİSİ İL BAŞKANI GENÇOĞULLARINDAN SEÇİM AÇIKLAMASI

Türkiye Partisi İl Başkanı Murat Gençoğulları, devlet gücünü siyasi malzeme olarak kullanmanın demokratik ve hukuk devleti ilkesiyle bağdaşmayacağını belirtti.
TÜRKİYE PARTİSİ İL BAŞKANI GENÇOĞULLARINDAN SEÇİM AÇIKLAMASI
  Gençoğulları, yazılı açıklamasında, geçtiğimiz günlerde düzenlediği toplantıda, halkın iradesinin sandığa yansıması ve demokratik haklar üzerinde baskı oluşturulacağı ile ilgili endişelerini dile getirdiklerini anımsattı.
     Seçim takvimi yaklaştıkça provokatif eylemlerin arttığına dikkati çeken Gençoğulları, şöyle devam etti:
     ''Şu an görüyoruz ki CHP belediyelerine yapılan baskınlar, MHP deki kaset skandalları ve parti otobüsümüze yapılan saldırı bu süreci doğru okuduğumuzu göstermiştir. Aldığım bilgiye göre muhalefet partilerinin de ellerinde çok önemli dosyalar olduğu ve bunların ilerleyen günlerde basına yansıyacağıdır. Devlet gücünü siyasi malzeme olarak kullanmak demokratik ve hukuk devleti ilkeleri ile örtüşmez. Bu süreci yakından takip etmek ve halka doğru bilgileri vermek hepimizin bir vatandaşlık görevidir. Türkiye Partisi ile ilgisi olmadığı halde kendilerinin partilerde bir yer bulması maksadı ile Türkiye partisinde kopmalar diye çıkan haberler de anlattığım sürecin bir parçasıdır. Siyaseti rant malzemesi olarak kullanmak, iktidarın vatandaşı sadaka ve çapul siyasete alıştırmasından kaynaklanmıştır. Oysaki siyaset bir kamu hizmetidir.''