TÜRKİYE SOMA İÇİN SOKAKTA

Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitim-İş) Hatay Şubesi Başkanı Şenol Aslan, Manisa’nın Soma İlçesinde meydana gelen maden faciasının, bir iş kazası değil açıkça toplu bir cinayet olduğunu iddia etti.

TÜRKİYE SOMA İÇİN SOKAKTA

Yer altı çarşısı üzerinde yaptıkları basın açıklamasında konuşan Aslan, “12 yıllık AKP iktidarında tüm uyarılara, konuyla ilgili uzmanların tün açıklamalarına rağmen gerekli işçi sağlığı ve iş güvenliği tedbirleri alınmamış, gerekli yasal düzenlemeler ve etkin denetimler yapılmamıştır. Bu nedenle Soma’da yaşanan facianın sorumlusu başta siyasal iktidar olmak üzere işçi kanıyla servetlerini arttıran sermayedir.” dedi.“Bileşik Kamu-İş bu mücadelede her zaman samimi olarak yer almıştır. Bu gün Soma’da yaşanan facia nedeniyle Türkiye genelinde tüm üyelerimiz iş bırakmış ve alanlara çıkmıştır. Mücadelemiz bundan sonra da artarak devam edecektir. Bu vesile Soma başta olmak üzere tüm iş cinayetlerinde yaşamını kaybeden kardeşlerimize Tanrı’dan rahmet ailelerine ve tüm ulusumuza baş sağlığı diliyoruz. Yaralananlara acil şifalar diliyor, şu an itibariyle kurtarılmayı bekleyen kardeşlerimizin de bir an önce sağlıkla aramıza katılmalarını bekliyoruz.”


TÜRKİYE SOMA İÇİN SOKAKTA haberi 16 Mayıs 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  48890 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle